reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowe drogi powiatowe w lubelskim za ponad 176 mln zł

Nowe drogi powiatowe w lubelskim za ponad 176 mln zł

Budowa i modernizacja 155 km dróg powiatowych kosztem przeszło 176 mln zł to efekt projektu inwestycyjnego, zrealizowanego wspólnie przez 16 powiatów Lubelszczyzny. Większość wydatków pokryto z funduszy unijnych.

"Wszystkie prace budowlane zostały zakończone, jedynie w trzech przypadkach trwają procedury odbioru zrealizowanych zadań, powiatom przekazano już 70 proc. dotacji" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie starosta lubelski Paweł Pikula.

Projekt, którego liderem był powiat lubelski, obejmował w sumie 26 zadań inwestycyjnych. W ubiegłym i obecnym roku zbudowano bądź zmodernizowano 155 km dróg, a także 48 km chodników, 10,5 km ścieżek rowerowych oraz 134 skrzyżowania.

Inwestycje te kosztowały łącznie 176,5 mln zł, z czego 131,6 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe koszty sfinansowały samorządy.

Projekt miał na celu poprawę wewnętrznej spójności komunikacyjnej regionu. Wybrano do niego odcinki dróg łączące drogi wyższej kategorii, wojewódzkie i krajowe, oraz ułatwiające poruszanie się w obrębie aglomeracji lubelskiej. M.in. w miejscowości Mokre przebudowano odcinek drogi, umożliwiającej objazd Zamościa, powstał też fragment obwodnicy Łukowa, wyprowadzającej ruch ciężkich pojazdów z tego miasta.

Marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman podkreślił sukces projektu, który należał do największych na Lubelszczyźnie i był trudny do zrealizowania ze względu na konieczność współpracy wielu podmiotów. "Sukces tego projektu pokazuje, że jak ktoś jest zdeterminowany i chce podjąć wyzwanie, to także województwie lubelskim może się to udać" - powiedział Hetman.

Hetman dodał, że w przyszłości wykorzystanie środków europejskich w regionie powinno być oparte o duże, wspólne projekty różnych beneficjentów, tak jak to było w projekcie drogowym. Takie projekty przynoszą bowiem zwiększone korzyści. "Chodzi o to by wspólnie realizować bardzo duże projekty, pomiędzy którymi będzie zachodziła synergia" - zaznaczył Hetman.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant - Eksperci

Vaillant - producent pieców, kotłów olejowych, kotłów gazowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama