reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Życie Warszawy": Koniec miasta na kredyt

"Życie Warszawy": Koniec miasta na kredyt

Żadnych nowych kredytów, żadnych emisji obligacji. Władze Warszawy tną wydatki i zmniejszają dług. Mimo to, co piąta złotówka z budżetu miasta pójdzie w przyszłym roku na inwestycje - informuje "Życie Warszawy".

Gazeta prezentuje projekt budżetu miasta na przyszły rok. Wynika z niego, że zapowiada się kolejny trudny rok. W tym roku z powodu kryzysu miasto straciło ponad miliard złotych. W 2012 r. może być podobnie. Po raz pierwszy od lat projekt budżetu zakłada, że wydatki miasta będą niższe od zaplanowanych w tym roku o 4 proc. i wyniosą 13,3 mld zł. Dochody, mimo spowolnienia gospodarczego, mają być wyższe o prawie 8 proc. niż obecnie i sięgnąć 12,4 mld zł.

Nowa ustawa o finansach publicznych nałożyła na samorząd ostre ograniczenie: wydatki bieżące nie mogą przekroczyć wypracowanych w danym roku dochodów. Zatem koniec z zaciąganiem nowych kredytów i powiększaniem deficytu.

Jednocześnie utrzymany zostanie wysoki poziom inwestycji. Co piąta złotówka miejskiego budżetu zostanie przeznaczona na rozwój stolicy - czyli 2,9 mld zł. Duże ogólno miejskie budowy pochłoną 2,5 mld zł, a lokalne w dzielnicach - 345 mln zł.

Na koniec dobra wiadomość. W przyszłym roku nie będzie już żadnej zaskakującej podwyżki opłat.

Więcej w "Życiu Warszawy".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama