reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowe firmy w sieci dziedzictwa kulinarnego

Nowe firmy w sieci dziedzictwa kulinarnego

Kolejne dwa podmioty gospodarcze z branży gastronomicznej i turystycznej dołączyły do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Regionalna sieć liczy 121 członków i jest największym tego typu zrzeszeniem w kraju.

O przyjęciu do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego kolejnych dwóch członków - restauracji hotelu Tajty w Wilkasach, serwującej potrawy kuchni staropolskiej oraz stołówki certyfikowanego gospodarstwa agroturystycznego Placówka w Wydminach - poinformował zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

"Sieć, którą w 2005 roku powołaliśmy jako pierwsi w Polsce, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych producentów żywności oraz restauratorów. Obecnie należy do niej 121 firm i jest to największa regionalna sieć dziedzictwa kulinarnego w kraju" - podkreślił marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

Do sieci należą producenci, przetwórcy i restauratorzy, którzy wytwarzają i sprzedają lokalne produkty spożywcze, stanowiące dziedzictwo kulinarne regionu. Członkowie zrzeszenia otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów. Mogą także bezpłatnie reklamować się w regionalnych folderach promocyjnych i uczestniczyć w organizowanych przez samorząd imprezach promocyjnych.

Warmińsko-mazurski samorząd od kilku lat przygotowuje cykliczne kiermasze, promujące żywność naturalną, tradycyjną i regionalną. W tym roku odbędzie się 12 imprez z tzw. kalendarza smaków - rozpoczną się one Regionalnym Świętem Ryby, które odbędzie się 30 czerwca w Iławie, a zakończą 6 października Regionalnym Świętem Miodu w Ełku.

Zamów czasopismo: Gazeta Samorządu i Administracji >>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama