reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Samorząd Oświęcimia poszerzy strefę aktywności gospodarczej

Samorząd Oświęcimia poszerzy strefę aktywności gospodarczej

Miasto Oświęcim poszerzy istniejącą w mieście strefę aktywności gospodarczej Nowe Dwory z 30 do 50 ha. Na zagospodarowanie dodatkowej powierzchni do 2015 r. samorząd przeznaczy 16 mln zł - podała rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

Rzecznik poinformowała, że p.o. prezydenta Oświęcimia zawarł w piątek z marszałkiem województwa małopolskiego umowę na dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tego źródła na rozbudowę infrastruktury strefy trafi 9,38 mln zł. Resztę samorząd wyasygnuje w kolejnych latach z własnego budżetu.

"Przedsięwzięcie umożliwi zaktywizowanie dodatkowo 20 ha terenu. Rozbudowa południowej części strefy gospodarczej pozwoli pozyskać inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy. Kluczowe jest wykonanie drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Z kolei drugi inkubator, który powstanie w ramach tego projektu, jest ofertą oczekiwaną na rynku pracy. W pierwszym - już działającym - miejsca są dobrze wykorzystane" - powiedział pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

P.o. prezydenta dodał, że strefa stworzy swego rodzaju klaster przemysłowy z dominującą w nim firmą chemiczną Synthos (dawna Firma Chemiczna Dwory). Władze Oświęcimia liczą, że na nowym terenie pojawią się firmy z branży: chemicznej, logistycznej oraz transportu i spedycji.

Katarzyna Kwiecień powiedziała, że dodatkowe 20 ha zagospodarowane zostanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". "Będzie tylko jeden przetarg, a wyłoniony w nim wykonawca przygotuje dokumentację projektową oraz wykona inwestycję" - wyjaśniła.

W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej dotychczasowych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. Dodatkowo w inkubatorze przedsiębiorczości działają 33 firmy

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama