| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Samorząd Oświęcimia poszerzy strefę aktywności gospodarczej

Samorząd Oświęcimia poszerzy strefę aktywności gospodarczej

Miasto Oświęcim poszerzy istniejącą w mieście strefę aktywności gospodarczej Nowe Dwory z 30 do 50 ha. Na zagospodarowanie dodatkowej powierzchni do 2015 r. samorząd przeznaczy 16 mln zł - podała rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

Rzecznik poinformowała, że p.o. prezydenta Oświęcimia zawarł w piątek z marszałkiem województwa małopolskiego umowę na dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tego źródła na rozbudowę infrastruktury strefy trafi 9,38 mln zł. Resztę samorząd wyasygnuje w kolejnych latach z własnego budżetu.

"Przedsięwzięcie umożliwi zaktywizowanie dodatkowo 20 ha terenu. Rozbudowa południowej części strefy gospodarczej pozwoli pozyskać inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy. Kluczowe jest wykonanie drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Z kolei drugi inkubator, który powstanie w ramach tego projektu, jest ofertą oczekiwaną na rynku pracy. W pierwszym - już działającym - miejsca są dobrze wykorzystane" - powiedział pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

P.o. prezydenta dodał, że strefa stworzy swego rodzaju klaster przemysłowy z dominującą w nim firmą chemiczną Synthos (dawna Firma Chemiczna Dwory). Władze Oświęcimia liczą, że na nowym terenie pojawią się firmy z branży: chemicznej, logistycznej oraz transportu i spedycji.

Katarzyna Kwiecień powiedziała, że dodatkowe 20 ha zagospodarowane zostanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". "Będzie tylko jeden przetarg, a wyłoniony w nim wykonawca przygotuje dokumentację projektową oraz wykona inwestycję" - wyjaśniła.

W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej dotychczasowych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. Dodatkowo w inkubatorze przedsiębiorczości działają 33 firmy

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »