reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ile zapłacimy za śmieci w roku 2013? - Konferencja

Ile zapłacimy za śmieci w roku 2013? - Konferencja

W lipcu ubiegłego roku uchwalono ustawę mówiącą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Bez obaw możemy stwierdzić, że jest to rewolucja na rynku gospodarowania odpadami.

W świetle tej ustawy to gminy właśnie stały się właścicielami odpadów, jednocześnie otrzymując szereg uprawnień zwiększających ich wpływ na budowany system zbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania ich.

Jednak ustawa obok zwiększenia uprawnień naturalnie nałożyła także na samorządy konkretne obowiązki ale i kary za niewywiązanie się z nich…. Jest to bez wątpienia ogromne wyzwanie dla samorządów ….

W związku z powyższym bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pt.:

„Ile zapłacimy za śmieci w roku 2013? – nowy system gospodarki odpadami komunalnymi” W trakcie konferencji ogłosimy także wyniki XI edycji konkursu „Gmina Fair Play”. Konferencja odbędzie się 30 października 2012 r. o godzinie 11.00 w sali 205 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ulicy Trębackiej 4 w Warszawie.

W pierwszej części konferencji podsumowana zostanie tegoroczna, XI edycja konkursu „Gmina Fair Play” oraz omówione zostaną wyniki badania przyjazności inwestycyjnej gmin (uczestników konkursu „Gmina Fair Play”). W drugiej części spotkania skupimy się na zagadnieniu dotyczącym nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Wiodącymi tematami będzie nie tylko tzw. nowy model gospodarowania odpadami w świetle ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 1 lipca 2011 r. ale także będziemy chcieli porozmawiać na temat tego, jaką władzę mają gminy nad odpadami oraz ile to wszystko w dalszej perspektywie będzie kosztowało mieszkańców. Do udziału w tej części konferencji zaproszeni zostali m.in. ekspert Krajowej Izby Gospodarczej, przedstawiciel administracji publicznej (Ministerstwo Środowiska), a także przedstawiciele prywatnych firm zajmujących się odpadami. Naturalnie nie może w trakcie konferencji zabraknąć głosu przedstawicieli samych zainteresowanych, a więc samorządów. Dlatego w trzeciej części spotkania laureaci konkursu „Gmina Fair Play” przedstawią swoje doświadczenia w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 25 października u Pani Agaty Rozalskiej, tel. 22 630 96 99, e-mail: pr@fairplay.pl

Gazeta Samorządu i Administracji jest patronem medialnym konferencji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama