reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Spadek opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

Spadek opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakłada, że już od września tego roku opłaty dla rodziców za 6 i 7 godzinę pobytu dziecka w przedszkolu spadną do 1 złotego. Po roku złotówkę będą kosztować już trzy dodatkowe godziny, a od 1 września 2015 roku wszystkie będą bezpłatne.

Obniżenie wieku szkolnego ma wpłynąć na powszechność edukacji przedszkolnej. To właśnie ustawa przedszkolna ma pomóc w zwiększeniu ilości takich placówek i obniżyć koszty korzystania z nich.

Obecnie w przedszkolach publicznych co najmniej 5 godzin pobytu dziecka jest bezpłatnych. Za kolejne godziny rodzice muszą już płacić, nawet około 4 złotych. Projekt ustawy zakłada więc, że już od września tego roku opłaty dla rodziców za 6 i 7 godzinę pobytu dziecka w przedszkolu spadną do 1 złotego. Po roku złotówkę będą kosztować już trzy dodatkowe godziny, a od 1 września 2015 roku wszystkie będą bezpłatne.

Zobacz serwis: Wiadomości

Na rok 2013 rząd zaplanował na ten cel w budżecie 320 milionów złotych, a w następnych latach 1 miliard 148 tysięcy i 1 miliard 703 tysiące. Te środki nie tylko mają zrekompensować samorządom obniżenie opłat ponoszonych przez rodziców, ale także pomóc tworzyć nowe miejsca dla przedszkolaków.

Ministerstwo Edukacji chce sprawić, aby odsetek dzieci chodzących do przedszkola był porównywalny z unijnym standardem, czyli stanowił nie mniej niż 90 %.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama