reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to nowy system, który ma umożliwić każdemu pacjentowi wgląd online w historię swojego leczenia. System ma być udostępniony w połowie 2013 r..

Wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, informacje o receptach i wykupionych lekach - NFZ zapowiada, że każdy pacjent będzie miał online wgląd w historię swojego leczenia. Oprócz wyszczególnienia odbytych porad lekarskich, zabiegów, będą podane ich koszty. Natomiast w przypadku recept - ceny leków i poziom refundacji.

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, że po zalogowaniu się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) każdy będzie mógł znaleźć również informacje, gdzie się leczyć w ramach ubezpieczenia w Funduszu oraz sprawdzić swoje uprawnienia do świadczeń.

W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie można znaleźć także informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą. Docelowo chory będzie mógł ocenić jakość udzielonych świadczeń lub poinformować o ewentualnych nieprawidłowościach.

Zobacz więcej Wiadomości.

Pacjent, który będzie chciał mieć dostęp do systemu będzie musiał osobiście w oddziale NFZ odebrać login i hasło, które umożliwią zalogowanie do ZIP. W systemie nie będzie imienia, nazwiska, ani PESEL- u, tylko specjalny przyporządkowany danej osobie numer.

Źródło: IAR

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama