reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to nowy system, który ma umożliwić każdemu pacjentowi wgląd online w historię swojego leczenia. System ma być udostępniony w połowie 2013 r..

Wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, informacje o receptach i wykupionych lekach - NFZ zapowiada, że każdy pacjent będzie miał online wgląd w historię swojego leczenia. Oprócz wyszczególnienia odbytych porad lekarskich, zabiegów, będą podane ich koszty. Natomiast w przypadku recept - ceny leków i poziom refundacji.

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, że po zalogowaniu się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) każdy będzie mógł znaleźć również informacje, gdzie się leczyć w ramach ubezpieczenia w Funduszu oraz sprawdzić swoje uprawnienia do świadczeń.

W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie można znaleźć także informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą. Docelowo chory będzie mógł ocenić jakość udzielonych świadczeń lub poinformować o ewentualnych nieprawidłowościach.

Zobacz więcej Wiadomości.

Pacjent, który będzie chciał mieć dostęp do systemu będzie musiał osobiście w oddziale NFZ odebrać login i hasło, które umożliwią zalogowanie do ZIP. W systemie nie będzie imienia, nazwiska, ani PESEL- u, tylko specjalny przyporządkowany danej osobie numer.

Źródło: IAR

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa ECDP

Jedna z wiodących grup konsultingowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama