reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Redukcje etatów w nowym roku szkolnym 2013/14

Redukcje etatów w nowym roku szkolnym 2013/14

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2013/2014, zmniejszy się liczba etatów nauczycielskich. Redukcje nie wszędzie będą jednak drastyczne.

W roku szkolnym 2013/2014 pracować będzie około 7 tysięcy nauczycieli mniej niż w poprzednim. W związku z niżem demograficznym wiele samorządów zmuszonych było do restrukturyzacji zatrudnienia. Niektórym przykre konsekwencje udało się zredukować do minimum.

W Siedlcach większość zredukowanych etatów dotyczyła nauczycieli odchodzących na emeryturę - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik urzędu miasta Paweł Mazurkiewicz. Dodał, że poza nimi tylko kilku pedagogów straciło pracę. Innym zostały zmniejszone wymiary godzin ale dzięki temu udało się utrzymać zatrudnienie.
Paweł Mazurkiewicz podkreślił, że edukacja jest najbardziej kosztownym zadaniem realizowanym przez miasto. Restrukturyzacja przyniesie około 5 milionów złotych oszczędności w przekraczającej 20 milionów złotych puli środków, które samorząd dokłada do otrzymywanej subwencji oświatowej. Ta wynosi w Siedlcach ponad 100 milionów złotych.

Dziś inauguracja nowego roku szkolnego. Naukę i pracę rozpoczyna w całym kraju ponad 4 i pół miliona uczniów oraz ponad 660 tysięcy nauczycieli.

Zobacz również: Oświata

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia


INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Minka .pl

oferuje ekologiczne tapety ścienne drukowane w technologii lateksowej HP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama