| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dopłaty rolne w 2014 r. - nie będzie opóźnień

Dopłaty rolne w 2014 r. - nie będzie opóźnień

Nie będzie opóźnień w wypłatach dla rolników od 2014 roku. Porozumienie w sprawie reformy unijnego rolnictwa uwzględnia polski postulat zwiększenia puli pieniędzy na dopłaty rolne.

Porozumienie w sprawie reformy unijnego rolnictwa

Jest porozumienie w sprawie reformy unijnego rolnictwa do 2020 roku. Kompromis osiągnęli przedstawiciele państw członkowskich z europosłami, kończąc tym samym kilkumiesięczne spory.

Zaakceptowany został kluczowy dla Polski postulat dotyczący zwiększenia puli pieniędzy na dopłaty rolne.

„Uzgodnione zostały jasne reguły i finansowe gwarancje dla naszych rolników” - napisał w oświadczeniu Vigiljus Jukna, minister rolnictwa Litwy, kierującej pracami Unii.

Polecamy: Forum

To porozumienie oznacza, że nie będzie opóźnień w wypłatach dla rolników od nowego roku. Polska może być zadowolona, bo potwierdzono, że będzie miała możliwość przenoszenia na dopłaty rolne 25 procent funduszy z programu wspierającego rozwój obszarów wiejskich, czemu początkowo przeciwny był Parlament Europejski.
Europosłowie przeforsowali natomiast ograniczenie najwyższych dopłat i zwiększenie dofinansowania z unijnego budżetu projektów z programu rozwoju wsi z 75 do 85 procent.

Teraz to porozumienie musi zatwierdzić parlamentarna komisja rolnictwa, co ma nastąpić w najbliższy poniedziałek. Natomiast w listopadzie zrobi to cały Parlament Europejski, wcześniej ma on też zaakceptować unijny budżet na lata 2014-2020.

Polecamy serwis: Środowisko

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Rolnik, dopłaty dla rolników 2014-2020.
Rolnik, dopłaty dla rolników 2014-2020.

Prawo pracy i ZUS 2020 - pakiet STANDARD49.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »