| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pierwsza część darmowego podręcznika gotowa

Pierwsza część darmowego podręcznika gotowa

Zgodnie z założeniem MEN'u darmowy podręcznik ma być dostępny w szkołach od przyszłego roku szkolnego. Ministerstwo szacuje, że koszt przygotowania darmowego podręcznika nie powinien przekroczyć 10 milionów złotych.

Pierwsza część darmowego podręcznika - gotowa. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska 17 kwietnia przedstawi na konferencji prasowej publikację, nad którą od kilku tygodni pracowała Maria Lorek.

Wstępne plany mówiły o tym, że podręcznik miał być gotowy w maju. Minister edukacji narodowej mówiła nawet, że wtedy ma być gotowa elektroniczna wersja elementarza. Na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu przedstawiła jednak wydrukowaną książkę.

Zgodnie z założeniem MEN'u darmowy podręcznik ma być dostępny w szkołach od przyszłego roku szkolnego. Na początku skorzystają z niego jedynie pierwszaki z podstawówki, w kolejnych latach pisane będą książki dla kolejnych klas.

Rządowy projekt zakłada, że właścicielami książek będą szkoły, które będą je wypożyczać uczniom. W podręczniku nie będzie zatem elementów, które uniemożliwiłyby kolejnym rocznikom na uczenie się z niego. Nie będzie tam zatem wydzieranek czy naklejek.

Ministerstwo szacuje, że koszt przygotowania darmowego podręcznika nie powinien przekroczyć 10 milionów złotych. Konsekwentnie nie chce jednak podać kosztów związanych z wynagrodzeniem dla autorów książki. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała jednak, że tę informację poda podczas czwartkowej konferencji prasowej, która ma rozpocząć się o godzinie 13:00 w siedzibie resortu.

Polecamy: Forum Oświata

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

MEN przygotowało pierwszą część darmowego podręcznika dla pierwszaków
MEN przygotowało pierwszą część darmowego podręcznika dla pierwszaków

INFORLEX Administracja425.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »