reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Darmowy podręcznik - kolejny projekt w Sejmie

Darmowy podręcznik - kolejny projekt w Sejmie

Nowe przepisy wprowadzają miedzy innymi zasadę kolegialnego wyboru podręcznika oraz wymóg opiniowania go przez radę rodziców. Podręcznik ma być własnością szkoły. Ma służyć co najmniej trzem kolejnym rocznikom.

W Sejmie - pierwsze czytanie kolejnego rządowego projektu umożliwiającego wprowadzenie do szkół darmowego podręcznika.

Pierwszy upoważniał ministerstwo edukacji do zlecenia opracowania i wydania ksiązki. Ten jest swego rodzaju mapą drogową, planem gry na następne lata - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Darmowy podręcznik - konsultacje

Nowe przepisy wprowadzają miedzy innymi zasadę kolegialnego wyboru podręcznika oraz wymóg opiniowania go przez radę rodziców. „Ogromnie nam zależy na tym, żeby to był taki cały spójny system, żebyśmy zorganizowali tę szkołę w taki sposób, że jeżeli rodzice i nauczyciele będą chcieli, to będą mieli do dyspozycji komplety podręczników, będą musieli podjąć decyzję z których podręczników chcą skorzystać. Jest to jednocześnie informacja dla wydawców jakie są priorytety. Ustawa reguluje także fakt, że podręczniki są wieloletnie ” - powiedziała Augustyn.

Projekt zakłada, że we wrześniu tego roku darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I szkół podstawowych, za rok - uczniowie klas II, za dwa lata - uczniowie klas III. Podręcznik ma być własnością szkoły. Ma służyć co najmniej trzem kolejnym rocznikom. Projekt zakazuje zamieszczania w nim ćwiczeń, zadań i poleceń wymagających wypełniania. Projekt przewiduje, że nauczyciele klas I-III będą mogli korzystać z innego niż rządowy podręcznik, pod warunkiem, że jego zakup sfinansuje organ prowadzący szkołę.

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama