| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w całej Polsce obchodzony jest 8 maja. W tym dniu warto przyjrzeć się samym bibliotekom, które w o ostatnich latach przeszły prawdziwe przeobrażenie. Wypożyczalnie są coraz nowocześniejsze. Wiele bibliotek oferuje na przykład kursy językowe oraz e-booki.

Polskie biblioteki starają się iść z duchem czasu i coraz częściej dostosowują ofertę do wymagań czytelników. Niektóre z nich już dawno przestały być miejscami, gdzie można tylko wypożyczyć książkę.

Dziś w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Jak mówi bibliotekarka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem Bożena Gos, w wielu nowoczesnych bibliotekach można na przykład bezpłatnie skorzystać z kursów językowych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Zobacz również: Wynagrodzenie nauczycieli 2014 - stawki minimalne bez zmian

Bożena Gos podkreśla, że biblioteki dostosowały się też do zmian, jakie przeszły same książki. W ich zbiorach znaleźć można teraz między innymi e-booki, audiobooki czy książki z dużą czcionką, przeznaczone dla osób ze słabym wzrokiem.

Katarzyna Osowiecka, kierownik nowoczesnej Mediateki START-META na warszawskich Bielanach przyznaje, że rozszerzenie oferty było dla bibliotek koniecznością. Jednak, jej zdaniem, w dzisiejszym świecie jest też miejsce dla tych bardziej tradycyjnych bibliotek, z których częściej korzystają ludzie starsi. Mediateki natomiast starają się przez różne atrakcje zachęcić młodzież do czytania książek. Dzięki temu po kilku latach takie osoby chętniej odwiedzą zwykłą bibliotekę.

W związku z Dniem Bibliotekarza, w bibliotekach zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, między innymi spotkania z autorami i kiermasze książek.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Polecamy serwis: Oświata

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Biblioteka, Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 8 maja
Biblioteka, Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 8 maja

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »