| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podział pieniędzy na drogi w 2016 roku

Podział pieniędzy na drogi w 2016 roku

Od 2016 r. o podziale pieniędzy na drogi lokalne będzie decydować MIR. Zmiana wynika z zadań ministra ds. transportu, wśród których jest koordynacja działań na rzecz rozwoju sieci dróg lokalnych.

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, zgodnie z którą od przyszłego roku podziału pieniędzy na drogi lokalne dla samorządów gminnych i powiatowych będzie dokonywał minister odpowiedzialny za sprawy transportu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Dotąd było to zadanie ministra właściwego ds. administracji publicznej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Zmiana wynika z zadań ministra ds. transportu, wśród których jest koordynacja działań na rzecz rozwoju sieci dróg lokalnych. Ma też związek z koniecznością utrzymania mechanizmu wsparcia inwestycji na drogach gminnych i powiatowych po 2015 r., gdy wygaśnie Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, zaplanowany na lata 2012-2015. Nowy program ma być w dużej części oparty na rozwiązaniach wypracowanych w ramach NPPDL.

Sejm VII kadencji uchwalił ustawę 9 kwietnia 2015 r., a prezydent podpisał ją 28 maja br.

Nowe przepisy weszły w życie 26 czerwca 2015 r.

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kłosowski

Prawnik, doradca podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »