reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki

XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki

Do 30 września 2016 r. można zgłaszać kandydatów do tegorocznej Nagrody im. Grzegorza Pałki, która przyznawana jest za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. To jedna z najbardziej prestiżowych wyróżnień samorządowych.

Liga Krajowa ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki 18 maja 1997 r. Chciano w ten sposób uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Grzegorza Palkę, pierwszego Prezydenta Miasta Łodzi w III Rzeczpospolitej, który położył nieocenione zasługi w organizowaniu od podstaw wspólnoty samorządowej w drugim co do wielkości mieście w Polsce. Nagroda przyznawana jest raz w roku w trzech kategoriach:

  1. w dziedzinie ogólnopaństwowej,
  2. w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym,
  3. w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

Polecamy produkt: Gazeta Samorządu i Administracji

Nagroda jest przyznawana osobom, które w swych dokonaniach na rzecz rozwoju samorządności, np. poprzez opracowania naukowe, ustawodawcze lub sprawne zarządzanie, przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Nagrodę im. Grzegorza Palki stanowi medal ze srebra oraz dyplom. Przyznawane są także wyróżnienia.

O charakterze i jakości nagrody świadczą przede wszystkim jej dotychczasowi laureaci, którymi byli prezydent RP Lech Kaczyński, prof. Jerzy Regulski i prof. Michał Kulesza. Nagrodą uhonorowano również m.in. premiera Jerzego Buzka, prof. Irenę Lipowicz, komisarz UE Danutę Hübner oraz europosła Jana Olbrychta, a także wielu wybitnych samorządowców z gmin, powiatów i województw.

Patronat nad Nagrodą objął Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz ogólnopolskie organizacje samorządowe, będące stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Unia Metropolii Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP i Związek Województw RP, jak również miasto Łódź.

Uroczystość wręczenia nagród w tegorocznej, XIX edycji Nagrody im. Grzegorza Palki odbędzie się 30 października 2016 r. o godz. 11., tradycyjnie w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie. Regulamin Nagrody można znaleźć na stronie www.ligakrajowa.org.pl. Zgłoszenia można składać do 30 września 2016 r. na adres pocztowy lub e-mailowy organizatora.

Organizator:

Liga Krajowa, 42-200 Częstochowa, al. Najświętszej Maryi Panny 22

e-mail: biuro@ligakrajowa.org.pl

Polecamy serwis: Organizacja

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Medal- XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki
Medal- XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki

Medal- XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki
Medal- XIX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama