reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > GSIA > Dodatek kontrolerski dla pracowników organów skarbowych

Dodatek kontrolerski dla pracowników organów skarbowych

Od 27 stycznia 2011 r. obowiązują nowe przepisy wykonawcze dotyczące dodatku kontrolerskiego dla pracowników wykonujących kontrolę podatkową w urzędach i izbach skarbowych. Zwiększają one krąg osób mających prawo do takich dodatków.

Pracownikom podległym Ministrowi Finansów (jako naczelnemu organowi kontroli skarbowej), którzy wykonują:

● kontrolę podatkową,

● kontrolę prawidłowości wykonywania zadań z zakresu działania dyrektorów izb skarbowych oraz naczelników urzędów skarbowych (jako organów administracji rządowej niezespolonej), a także kontrolę urzędów obsługujących te organy,

● kontrolę przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania pracowników zatrudnionych w urzędach i izbach skarbowych

przysługuje od 27 stycznia 2011 r. miesięczny dodatek kontrolerski w wysokości do 50% wynagrodzenia. Wcześniej dodatek ten mogli otrzymać jedynie pracownicy wykonujący kontrole podatkowe. Dodatek ten ma za zadanie motywować pracowników do przeprowadzania skuteczniejszych i efektywniejszych kontroli.

Czytaj także:

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole>>

W Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.

WSA: Urząd skarbowy nie może kontrolować dochodów własnych samorządu>>

Urząd kontroli skarbowej może sprawdzić jak jednostka samorządu gospodaruje środkami publicznymi, jednak zakres tej kontroli jest ograniczony. W  odniesieniu do środków własnych jedynym podmiotem uprawnionym do kontroli jest regionalna izba obrachunkowa – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Kontrola skarbowa ze służbową pałką i maksymalnym dostępem do informacji>>

W dniu 30 lipca 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej, która znacznie rozszerzyła zakres informacji pozyskiwanych i gromadzonych przez organy kontroli.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama