REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

REKLAMA

W Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.

Dodatek kontrolerski przysługuje pracownikom urzędów skarbowych oraz pracownikom urzędu obsługującego ministra finansów publicznych, którzy wykonują:

REKLAMA

- kontrolę podatkową,

- kontrolę prawidłowości wykonywania zadań należących do zakresu działania dyrektorów izb skarbowych i naczelników urzędów skarbowych wraz z urzędami obsługującymi te organy,

- kontrolę pracy zatrudnionych w urzędach skarbowych i izbach skarbowych pod kątem przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania.

Uprawnieni do dodatku są nie tylko pracownicy do których stałych obowiązków należy wykonywanie działań kontrolnych ale także ci, którzy na polecenie naczelnika urzędu skarbowego w danym miesiącu wykonują:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- kontrole podatkowe,

- czynności przygotowawcze do kontroli,

- prace związane z dokumentacją pokontrolną,

w wymiarze minimum 25 proc. czasu pracy.

Dodatek otrzymać może także kierownik komórki wykonującej kontrole jeśli w danym kwartale poświęci co najmniej 20 proc. swego czasu pracy, na czynności związane z kontrolą – sprecyzowane w rozporządzeniu.

Stawka dodatku może mieć wysokość od 10 proc. – do 50 proc. zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego pracownika.

Decyzję w sprawie przyznania dodatku i jego wysokości podejmuje naczelnik urzędu skarbowego lub odpowiednio dyrektor generalny urzędu obsługującego ministra finansów publicznych. Wymienieni wyżej mogą także podjąć decyzję o zmianie stawki dodatku podległych pracowników.

Zmiana wysokości dodatku:

- na korzyść pracownika – jest możliwa jeśli uzyskał on bardzo dobrą ocenę pracy kontrolerskiej,

- może polegać na jego obniżeniu – jeśli pracownik uzyskał niezadowalająca ocenę pracy lub był nieobecny w pracy dłużej niż miesiąc, z przyczyn innych niż urlop wypoczynkowy. Nieobecność przekraczająca 3 miesiące poskutkuje utratą dodatku.

Dodatek przyznawany jest na okres roku i wypłacany za każdy miesiąc – w miesiącu następnym, po przedstawieniu miesięcznej ewidencji czasu.

REKLAMA

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 23 grudnia 2010 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz.U. Nr 9 z 12 stycznia 2011, Poz. 42) wejdzie w życie 27 stycznia 2011 r.

Równocześnie straci moc Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości i sposobu przyznawania dodatku kontrolerskiego pracownikom podległym ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz.U. Nr 232, Poz. 2324).

Czytaj także: Kontrola podatkowa>>

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

REKLAMA

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

REKLAMA