reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Zmiana formy przekazywania sprawozdań

Zmiana formy przekazywania sprawozdań

Główna zmiana dotyczy rezygnacji z przekazywania zdecydowanej większości sprawozdań w formie pisemnej.

Wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego sprawozdania będą przekazywane:
● w Informatycznym Systemie Obsługi Budżetu Państwa Trezor,
● w Informatycznym Systemie Zarządzania Budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego Besti@,
● na elektroniczną skrzynkę podawczą, o której mowa w ustawie z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Sprawozdania Rb-27ZZ i Rb-50 przekazywane przez zarządy jednostek samorządu terytorialnego do dysponentów przekazujących dotacje, Rb-28 Programy, Rb-28 Programy WPR, Rb-28NW Programy, Rb-28UE, Rb-28UE WPR, Rb-35, Rb-40, Rb-70, Rb-Z-PPP, Rb-FUS, Rb-FER i Rb-27 urzędów skarbowych jako organów podatkowych w zakresie wykonania dochodów gmin i udziałów jednostek samorządu terytorialnego w dochodach budżetu państwa należy przekazywać odbiorcom sprawozdań w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, o której mowa w ww. ustawie o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. 

Zobacz również: Zmiana terminów przekazywania sprawozdań

Przekazane sprawozdania powinny być opatrzone podpisem elektronicznym weryfikowalnym za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, o którym mowa w ww. ustawie.

Zmianie ulega procedura przekazywania sprawozdań Rb-40. Zrezygnowano ze sporządzania i przekazywania sprawozdań Rb-40 z wykorzystaniem systemu Trezor – po zmianie sprawozdanie to należy przekazywać w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą. 

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

ekonomista, specjalista w zakresie sprawozdawczości budżetowej i finansów publicznych, autor licznych publikacji w tej dziedzinie, wykładowca w wielu ośrodkach szkoleniowych w Polsce

Źródło:

Poradnik Oświatowy

Zdjęcia

Zmiana formy przekazywnia sprawozdań
Zmiana formy przekazywnia sprawozdań

INFORLEX Sprawozdawczość Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama