| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Zmiana formy przekazywania sprawozdań

Zmiana formy przekazywania sprawozdań

Główna zmiana dotyczy rezygnacji z przekazywania zdecydowanej większości sprawozdań w formie pisemnej.

Wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego sprawozdania będą przekazywane:
● w Informatycznym Systemie Obsługi Budżetu Państwa Trezor,
● w Informatycznym Systemie Zarządzania Budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego Besti@,
● na elektroniczną skrzynkę podawczą, o której mowa w ustawie z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Sprawozdania Rb-27ZZ i Rb-50 przekazywane przez zarządy jednostek samorządu terytorialnego do dysponentów przekazujących dotacje, Rb-28 Programy, Rb-28 Programy WPR, Rb-28NW Programy, Rb-28UE, Rb-28UE WPR, Rb-35, Rb-40, Rb-70, Rb-Z-PPP, Rb-FUS, Rb-FER i Rb-27 urzędów skarbowych jako organów podatkowych w zakresie wykonania dochodów gmin i udziałów jednostek samorządu terytorialnego w dochodach budżetu państwa należy przekazywać odbiorcom sprawozdań w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, o której mowa w ww. ustawie o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. 

Zobacz również: Zmiana terminów przekazywania sprawozdań

Przekazane sprawozdania powinny być opatrzone podpisem elektronicznym weryfikowalnym za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, o którym mowa w ww. ustawie.

Zmianie ulega procedura przekazywania sprawozdań Rb-40. Zrezygnowano ze sporządzania i przekazywania sprawozdań Rb-40 z wykorzystaniem systemu Trezor – po zmianie sprawozdanie to należy przekazywać w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą. 

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Czytaj także

Autor:

ekonomista, specjalista w zakresie sprawozdawczości budżetowej i finansów publicznych, autor licznych publikacji w tej dziedzinie, wykładowca w wielu ośrodkach szkoleniowych w Polsce

Źródło:

Poradnik Oświatowy

Zdjęcia

Zmiana formy przekazywnia sprawozdań
Zmiana formy przekazywnia sprawozdań

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko8.94 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »