| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiany w ustawie o Policji 2019 r.

Zmiany w ustawie o Policji 2019 r.

W dniu 8 stycznia 2019 r, Prezydent podpisał kolejną zmianę w ustawie o Policji. Tym razem zmiany dotyczą finansowania kosztów zakwaterowania policjantów w kwaterze tymczasowej.

Celem ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o Policji jest zmiana obecnego stanu prawnego w zakresie finasowania kosztów zakwaterowania policjantów w kwaterze tymczasowej przeniesionych z urzędu do służby w innej miejscowości.

W obecnym stanie prawnym, koszty zakwaterowania w takiej sytuacji pokrywane są ze środków budżetowych Policji przez ograniczony okres tj. nie dłużej niż przez 2 lata od dnia przydzielenia tymczasowej kwatery. Zmiana ustawy (art. 96 ust. 4 ustawy o Policji) zakłada, zniesienie limitu czasowego przez jaki będą pokrywane, ze środków budżetu Policji, koszty zakwaterowania w kwaterze tymczasowej policjantów przeniesionych z urzędu do służby w innej miejscowości.

Zobacz: Budżet

Zgodnie z przepisem przejściowym zawartym w art. 2 ustawy, korzystne dla policjantów rozwiązania zawarte w ustawie będą dotyczyły również policjantów przeniesionych z urzędu do służby w innej miejscowości przed wejściem w życie ustawy .

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: http://www.prezydent.pl

>>> Wynagrodzenia w NBP kontra pensje w bankach. Gdzie menedżerowie zarabiają lepiej?

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »