reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Mieszkańcy Myślenic chcą mieć inicjatywę uchwałodawczą

Mieszkańcy Myślenic chcą mieć inicjatywę uchwałodawczą

Grupa mieszkańców Myślenic (woj. małopolskie) przedstawiła we wtorek projekt uchwały, na mocy której mieszkańcy gminy mogliby występować z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą. Pomysłodawcy liczą, że zostanie ona wprowadzona w życie przez radę miasta.

Jeden z pomysłodawców akcji Rafał Kudas poinformował, że zgodnie z opracowanym projektem z inicjatywą uchwałodawczą w Myślenicach mogłaby występować grupa 300 mieszkańców. Wszystkie tego typu dokumenty miałyby być konsultowane z komisją statutową rady miasta i radcą prawnym.

"To element budowania społeczeństwa obywatelskiego i społecznej odpowiedzialności obywateli za swoje miasta" - wyjaśnił Kudas.

Przypomniał, że na poziomie państwa obywatele mają możliwość składania do Sejmu projektów ustaw, pod warunkiem zebrania pod nimi co najmniej 100 tysięcy podpisów. Na poziomie samorządów rozwiązanie takie można wprowadzić stosowną uchwałą rady miasta. Do tej pory skorzystało z tego kilkanaście miast w całym kraju.

"Naszym zdaniem każdy samorząd, który sobie ceni zdanie obywateli, powinien taki zapis wprowadzić" - podkreślił pomysłodawca inicjatywy w Myślenicach.

We wtorek projekt uchwały inicjatywy uchwałodawczej został przekazany burmistrzowi i przewodniczącemu rady miasta Myślenic. Jej inicjatorzy podkreślają, że akcja ma charakter czysto obywatelski, nie jest związana z żadnym ruchem politycznym. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama