reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej

Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej

Minister Finansów przygotował wzór oświadczenia o stanie kontroli zarządczej.

Zgodnie z przepisami ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, minister kierujący działem do końca kwietnia każdego roku składa oświadczenie o stanie kontroli zarządczej za poprzedni rok w zakresie kierowanych przez niego działów administracji rządowej.

Minister może także zobowiązać kierowników jednostek do składania oświadczeń o stanie kontroli zarządczej kierowanych przez nich jednostek.

Jak czytamy na stronie resortu finansów : „Termin złożenia pierwszego oświadczenia o stanie kontroli zarządczej przez ministra kierującego działem administracji rządowej przypada na koniec kwietnia 2011 r. a oświadczenie to będzie dotyczyć stanu kontroli zarządczej w zakresie kierowanych przez niego działów w roku 2010.

W przypadku jednostek w dziale zobowiązanych do złożenia oświadczenia o stanie kontroli zarządczej w roku poprzednim, termin złożenia oświadczenia przez kierownika jednostki powinien zostać określony przez właściwego ministra. Przepisy ustawy nie określają tego terminu. Minister określając termin sporządzenia przez kierowników jednostek w dziale oświadczenia o stanie kontroli zarządczej powinien mieć na uwadze konieczność zgromadzenia informacji nt. oceny kontroli zarządczej w jednostkach w dziale w czasie umożliwiającym mu złożenie do końca kwietnia oświadczenia dla kierowanych przez siebie działów administracji rządowej”.

Wzór oświadczenia jest już dostępny - w Dzienniku Ustaw ukazało się bowiem rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oświadczenia o stanie kontroli zarządczej (Dz. U. Nr 238, Poz. 1581), które wejdzie w życie 1 stycznia 2011 r.

Czytaj także: Kontrola zarządcza – nowy obowiązek dla samorządów>>

Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej - nowy obowiązek>>

samorzad.infor.pl / mf.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Kobyliński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama