reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Będą metryki spraw administracyjnych i podatkowych - ustawa podpisana

Będą metryki spraw administracyjnych i podatkowych - ustawa podpisana

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego oraz Ordynacji podatkowej, która wprowadza obowiązek zakładania w aktach spraw administracyjnych i podatkowych tzw. metryki sprawy - pisemnej lub elektronicznej.

"Treść metryki sprawy obejmuje wskazanie wszystkich osób, które uczestniczyły w podejmowaniu czynności w postępowaniu administracyjnym i podatkowym oraz określenie wszystkich podejmowanych przez te osoby czynności wraz z odpowiednim odesłaniem do dokumentów zachowanych w formie pisemnej lub elektronicznej określających te czynności" - informuje Kancelaria Prezydenta w komunikacie.

Metryka sprawy, wraz z dokumentami do których odsyła, będzie stanowić obowiązkową część akt sprawy i będzie na bieżąco aktualizowana.

Według Kancelarii Prezydenta celem ustawy jest zwiększenie transparentności czynności podejmowanych w określonej sprawie administracyjnej lub podatkowej przez osoby działające w ramach i w imieniu danego organu administracji. Dzięki temu możliwa będzie kontrola podejmowanych czynności oraz identyfikacja osób uczestniczących w załatwianiu sprawy.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Czytaj także: Metryka dla każdej sprawy administracyjnej i podatkowej>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama