reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Referendum w Warszawie - decyzja należy do obywateli

Referendum w Warszawie - decyzja należy do obywateli

W najbliższą niedzielę odbywa się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla, że każdy ma wybór czy uczestniczyć w głosowaniu.

RPO o referendum: każdy ma wybór czy w nim uczestniczyć

Obywatel ma wybór czy uczestniczyć w referendum - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich. Profesor Irena Lipowicz odnosi się w ten sposób do kontrowersji wokół zniechęcania lub zachęcania wyborców przez partie polityczne do udziału w referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz Waltz.
Jak podkreśla RPO - możliwość udziału w referendum jest ważnym prawem obywatelskim, ale równocześnie obywatel ma wybór czy w nim uczestniczyć. "Widzimy jak burza polityczna powstała na tle skorzystania z tego wyboru. Rzecznik praw Obywatelskich ani nie będzie zachęcać ani zniechęcać d udziału w referendum. Pamiętamy jak w poprzednim ustroju wymuszano udział w różnych aktach wyborczych i kiedy tłumaczę czasem za granicą dlaczego frekwencja jest niższa , to tłumaczę, że przez lata był to przymus wobec tego ludzie odreagowują. Ale jednocześnie to jest prawo obywatelskie i każdy ma prawo z niego skorzystać" - powiedziała profesor Irena Lipowicz.

Zobacz również: Zmiany referendach - będzie trudniej zmienić władze samorządowe

W najbliższą niedzielę odbywa się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tydzień po referendum w stolicy odbędzie się głosowanie w Słupsku w sprawie odwołania tamtejszego prezydenta. W przypadkach obu miast, zwolennicy odwołania prezydenta namawiają wyborców do głosowania za tym w referendum, natomiast przeciwnicy zmian namawiają do zostania w domach, aby poprzez niską frekwencję nie dopuścić do ważności głosowania.

Polecamy serwis: Ustrój i jednostki

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Referendum, głosowanie.
Referendum, głosowanie.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama