reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dzień informacyjny programu URBACT III

Dzień informacyjny programu URBACT III

6 lutego 2015 (piątek), w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) w Warszawie, odbędzie Dzień Informacyjny dla przedstawicieli miejskich i regionalnych władz samorządowych poświęcony przybliżeniu założeń nowej edycji programu URBACT III na lata 2014-2020, który został przyjęty 17 grudnia 2014 r. przez Komisję Europejską jako trzeci program w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Organizatorami spotkania jest MIiR, Krajowy Punkt Kontaktowy URBACT oraz Związek Miast Polskich i Śląski Związek Gmin i Powiatów.

URBACT jest programem wymiany wiedzy i doświadczeń, promującym zrównoważony i zintegrowany rozwój obszarów miejskich. Na Dzień informacyjny URBACT zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Sekretariatu URBACT.

Nowa wiedza i umiejętności nabyte w programie URBACT III mają przyczynić się do budowania silniejszych i bardziej dynamicznych miast. Program, który jest dostępny dla wszystkich miast w Europie, może być znaczącą pomocą w walce z wieloma problemami miejskimi, i ma się przyczynić do inteligentnego i trwałego ich wzrostu, sprzyjającego włączeniu społecznemu (trzy priorytety strategii Europa 2020). Miasta (zwłaszcza małe i średnie) nie mają często środków umożliwiających im poznawanie na własną rękę i wdrażanie europejskich dobrych praktyk - a problem ten pogłębia się w czasie kryzysu. Udział w URBACT III może być stosunkowo tanim sposobem poznania najnowszych tendencji i praktyk.

 Więcej informacji, program oraz rejestracja na stronie www.urbact.pl.

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

reklama

Czytaj także

Źródło:

Informacja prasowa

Zdjęcia

Miasto, rozwój miast/ Fot. Fotolia
Miasto, rozwój miast/ Fot. Fotolia

Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama