reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dzień informacyjny programu URBACT III

Dzień informacyjny programu URBACT III

6 lutego 2015 (piątek), w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) w Warszawie, odbędzie Dzień Informacyjny dla przedstawicieli miejskich i regionalnych władz samorządowych poświęcony przybliżeniu założeń nowej edycji programu URBACT III na lata 2014-2020, który został przyjęty 17 grudnia 2014 r. przez Komisję Europejską jako trzeci program w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Organizatorami spotkania jest MIiR, Krajowy Punkt Kontaktowy URBACT oraz Związek Miast Polskich i Śląski Związek Gmin i Powiatów.

URBACT jest programem wymiany wiedzy i doświadczeń, promującym zrównoważony i zintegrowany rozwój obszarów miejskich. Na Dzień informacyjny URBACT zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Sekretariatu URBACT.

Nowa wiedza i umiejętności nabyte w programie URBACT III mają przyczynić się do budowania silniejszych i bardziej dynamicznych miast. Program, który jest dostępny dla wszystkich miast w Europie, może być znaczącą pomocą w walce z wieloma problemami miejskimi, i ma się przyczynić do inteligentnego i trwałego ich wzrostu, sprzyjającego włączeniu społecznemu (trzy priorytety strategii Europa 2020). Miasta (zwłaszcza małe i średnie) nie mają często środków umożliwiających im poznawanie na własną rękę i wdrażanie europejskich dobrych praktyk - a problem ten pogłębia się w czasie kryzysu. Udział w URBACT III może być stosunkowo tanim sposobem poznania najnowszych tendencji i praktyk.

 Więcej informacji, program oraz rejestracja na stronie www.urbact.pl.

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

reklama

Czytaj także

Źródło:

Informacja prasowa

Zdjęcia

Miasto, rozwój miast/ Fot. Fotolia
Miasto, rozwój miast/ Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama