| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Otwarto Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (gmina Żary)

Otwarto Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (gmina Żary)

Otwarto Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (gmina Żary). Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwy będzie odzysk surowców najwyższej jakości.

Zakończono realizację kolejnej inwestycji, współfinansowanej ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. 29 stycznia 2015 r. otwarto Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (gmina Żary). W inauguracji tej inwestycji uczestniczył wiceminister infrastruktury i rozwoju Waldemar Sługocki.Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie jest częścią projektu pn. „Gospodarka odpadami w obrębie powiatów żarskiego i żagańskiego”, którego całkowity koszt to ponad 128 mln zł, z czego ponad 59 mln zł pochodzi ze środków europejskich.

Zakład w Marszowie będzie pełnił funkcję Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla regionu zachodniego województwa lubuskiego i będzie przyjmował odpady komunalne z 15 gmin należących do Łużyckiego Związku Gmin.

Jego funkcjonowanie oparte jest na technologii mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Najważniejszymi elementami powstałej inwestycji są kompostownia i sortownia, w której segregowane będą odpady zmieszane i zebrane selektywnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwy będzie odzysk surowców najwyższej jakości.Inwestycja przyczyni się do uporządkowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w regionie, co w efekcie przyczyni się do podniesienia poziomu życia społeczności lokalnej oraz poprawy warunków środowiska naturalnego.

Źródło: http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/fundusze_europejskie/Strony/Lepsza_gospodarka_odpadami_komunalnymi_w_wojewodztwie_lubuskim_29012015.aspx

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »