reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stawki za zajęcie pasa drogowego

Stawki za zajęcie pasa drogowego

Czy rada gminy, podejmując uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego (art. 40 ust. 9 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych), może ich wysokość różnicować na podstawie wprowadzonego przepisami tej uchwały kryterium „rodzaj nawierzchni drogi”?

Czy rada gminy, podejmując uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego (art. 40 ust. 9 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych), może ich wysokość różnicować na podstawie wprowadzonego przepisami tej uchwały kryterium „rodzaj nawierzchni drogi”?

Odpowiedź: Nie. Ustawa o drogach publicznych w sposób enumeratywny wymienia czynniki, które mogą być uwzględnione przez radę gminy przy ustalaniu wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Jednocześnie jej przepisy nie przyznają radzie gminy kompetencji do ustalania innych, pozaustawowych kryteriów różnicowania stawek tych opłat. Dlatego też rada gminy nie może w uchwale wprowadzić - jako kryterium różnicującego wysokość stawki opłaty - "rodzaju nawierzchni drogi" ani też innego.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Stawki za zajęcie pasa drogowego

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Stawki za zajęcie pasa drogowego /fot. Shutterstock
Stawki za zajęcie pasa drogowego /fot. Shutterstock

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama