reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Czy można nie opracowywać raportu o stanie gminy

Czy można nie opracowywać raportu o stanie gminy

Czy jest możliwość, aby nie opracowywać raportu o stanie gminy?

Czy jest możliwość, aby nie opracowywać raportu o stanie gminy?

Odpowiedź: Nie ma takiej możliwości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, wójt co roku do 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Obowiązek corocznego przygotowywania tego dokumentu potwierdza uzasadnienie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych, który wprowadził omawianą instytucję. W uzasadnieniu wskazano, że "projekt nakłada na organ wykonawczy danej jednostki samorządu terytorialnego obowiązek przedstawienia organowi stanowiącemu do 31 maja każdego roku raportu o stanie samorządu".

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Czy można nie opracowywać raportu o stanie gminy

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Czy można nie opracowywać raportu o stanie gminy /Fot. Shutterstock
Czy można nie opracowywać raportu o stanie gminy /Fot. Shutterstock

INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama