reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Międzynarodowe szkolenia dla menedżerów kultury i konsultantów

Międzynarodowe szkolenia dla menedżerów kultury i konsultantów

Kształcenie osób "o wysokich kompetencjach służących wsparciem merytorycznym lokalnym ośrodkom kultury" to jeden z celów Międzynarodowych Szkoleń dla Operatorów Kultury, przedsięwzięcia współorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Przedsięwzięcie to organizowane jest w ramach programu "Kadra Kultury" - przypomnieli organizatorzy na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Jak wyjaśniono, szkolenia kierowane są do osób zainteresowanych problematyką sektora kultury, które chciałyby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu efektywnego zarządzania instytucją - informuje NCK.

Do udziału w projekcie Narodowe Centrum Kultury zaprasza "zwłaszcza osoby posiadające już pewne doświadczenie w pracy w kulturze, a które - poprzez wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia oraz pracę zespołową pod kierunkiem polskich i zagranicznych ekspertów - chciałyby poszerzyć zakres swoich kontaktów zawodowych oraz uzupełnić swoją wiedzę praktyczną o doświadczenia innych osób, działających w podobnym sektorze".

Celem jest "wyszkolenie osób o wysokich kompetencjach, służących wsparciem merytorycznym lokalnym ośrodkom kultury oraz wyposażenie ich w wiedzę niezbędną do strategicznego planowania rozwoju instytucji kultury".

Przedsięwzięcie obejmuje szkolenia dla menedżerów kultury oraz szkolenie dla konsultantów - osób z doświadczeniem liderskim lub trenerskim, menedżerów zainteresowanych w szczególności problematyką ośrodków kultury.

Uczestnicy mają w przyszłości stworzyć sieć menedżerów i konsultantów, związanych z NCK, zaś konsultanci - dodatkowo otrzymać możliwość świadczenia usług doradczych dla domów kultury, w zakresie ich bieżącego funkcjonowania i strategicznego planowania rozwoju.

Razem z NCK, za realizację przedsięwzięcia odpowiada Association Marcel Hicter pour la Democratie Culturelle - organizacja, mająca swoją siedzibę w Brukseli, zajmująca się podnoszeniem społecznej świadomości w zakresie demokracji kulturalnej, promująca współpracę kulturalną.

Trenerzy zaangażowani w projekt Międzynarodowych Szkoleń dla Operatorów Kultury to m.in.: prezes sieci Oracle zrzeszającej europejskich menedżerów kultury Robert Alagjozovski oraz Milena Dragicevic-Sesic - profesor w dziedzinie polityki kulturalnej i zarządzania kulturą, kulturoznawstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Belgradzie, ekspert w zakresie polityki kulturalnej i zarządzania kulturą Europejskiej Fundacji Kultury, Rady Europy i UNESCO.

Szczegóły na temat zasad uczestnictwa w projekcie są dostępne na stronie internetowej www.kadrakultury.pl. 

Czytaj także: Status prawny instytucji kultury>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Misiński

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama