REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowe szkolenia dla menedżerów kultury i konsultantów

REKLAMA

Kształcenie osób "o wysokich kompetencjach służących wsparciem merytorycznym lokalnym ośrodkom kultury" to jeden z celów Międzynarodowych Szkoleń dla Operatorów Kultury, przedsięwzięcia współorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Przedsięwzięcie to organizowane jest w ramach programu "Kadra Kultury" - przypomnieli organizatorzy na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.

REKLAMA

Jak wyjaśniono, szkolenia kierowane są do osób zainteresowanych problematyką sektora kultury, które chciałyby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu efektywnego zarządzania instytucją - informuje NCK.

REKLAMA

Do udziału w projekcie Narodowe Centrum Kultury zaprasza "zwłaszcza osoby posiadające już pewne doświadczenie w pracy w kulturze, a które - poprzez wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia oraz pracę zespołową pod kierunkiem polskich i zagranicznych ekspertów - chciałyby poszerzyć zakres swoich kontaktów zawodowych oraz uzupełnić swoją wiedzę praktyczną o doświadczenia innych osób, działających w podobnym sektorze".

Celem jest "wyszkolenie osób o wysokich kompetencjach, służących wsparciem merytorycznym lokalnym ośrodkom kultury oraz wyposażenie ich w wiedzę niezbędną do strategicznego planowania rozwoju instytucji kultury".

Przedsięwzięcie obejmuje szkolenia dla menedżerów kultury oraz szkolenie dla konsultantów - osób z doświadczeniem liderskim lub trenerskim, menedżerów zainteresowanych w szczególności problematyką ośrodków kultury.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uczestnicy mają w przyszłości stworzyć sieć menedżerów i konsultantów, związanych z NCK, zaś konsultanci - dodatkowo otrzymać możliwość świadczenia usług doradczych dla domów kultury, w zakresie ich bieżącego funkcjonowania i strategicznego planowania rozwoju.

REKLAMA

Razem z NCK, za realizację przedsięwzięcia odpowiada Association Marcel Hicter pour la Democratie Culturelle - organizacja, mająca swoją siedzibę w Brukseli, zajmująca się podnoszeniem społecznej świadomości w zakresie demokracji kulturalnej, promująca współpracę kulturalną.

Trenerzy zaangażowani w projekt Międzynarodowych Szkoleń dla Operatorów Kultury to m.in.: prezes sieci Oracle zrzeszającej europejskich menedżerów kultury Robert Alagjozovski oraz Milena Dragicevic-Sesic - profesor w dziedzinie polityki kulturalnej i zarządzania kulturą, kulturoznawstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Belgradzie, ekspert w zakresie polityki kulturalnej i zarządzania kulturą Europejskiej Fundacji Kultury, Rady Europy i UNESCO.

Szczegóły na temat zasad uczestnictwa w projekcie są dostępne na stronie internetowej www.kadrakultury.pl. 

Czytaj także: Status prawny instytucji kultury>>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA