reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dofinansowanie dróg samorządowych - ostatnie wnioski w lutym 2015 r.

Dofinansowanie dróg samorządowych - ostatnie wnioski w lutym 2015 r.

Do 13 lutego 2015 roku można składać wnioski o dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej, przeznaczonej na drogi samorządowe. Spośród inwestycji, o dofinansowanie których mogą ubiegać się miasta na prawach powiatu - preferowane będą remonty dróg i obiektów inżynierskich na drogach krajowych i wojewódzkich.

Rezerwa subwencji ogólnej została przewidziana w projekcie budżetu państwa, zgodnie z ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.Środki z rezerwy są przeznaczane na:

  •     dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu,
  •     remont, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu,
  •     utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę – przeprawa promowa w Świnoujściu.

W przypadku przedsięwzięć, o dofinansowanie których mogą ubiegać się miasta na prawach powiatu, powiaty i województwa - preferowane będą inwestycje dotyczące budowy lub przebudowy obiektów inżynierskich o jednolitych numerach inwentarzowych, które mają już pozwolenia na budowę oraz ciągów drogowych przebiegających przez obszar co najmniej dwóch powiatów lub województw, dla realizacji których zawarte zostało porozumienie o ich realizacji.

Zobacz również: Nieruchomości zajęte pod drogi gminne - kontrola NIK

Spośród  inwestycji, o dofinansowanie których mogą ubiegać się miasta na prawach powiatu - preferowane będą remonty dróg i obiektów inżynierskich na drogach krajowych i wojewódzkich.

24 września 2014 r., na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, uzgodniono kryteria podziału rezerwy subwencji ogólnej przeznaczonej na drogi samorządowe na 2015 r. Kryteria te zostały przedstawione w pismach do prezydentów miast na prawach powiatu, zarządów województw oraz zarządów powiatów.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Polecamy serwis: Sport i turystyka

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ASCS-Consulting Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama