Kategorie

Fundacja ISD obala mit noszenia teczki! Szkolenie dla ambitnych doradców!

Pracownik /Fotolia
Fotolia
Fundacja The Institute of Strategy and Development Poland Foundation (ISD) organizuje bezpłatne szkolenie dla doradców i dyrektorów biur poselskich. Piątkowe wydarzenie ma na celu obalenie mitów, które krążą wokół pracy młodych ludzi.

Szkolenie ma uświadomić doradcom jakie narzędzia mogą wykorzystać i jakimi zasadami powinni się kierować, aby sprawnie wspierać Parlamentarzystów w ich pracy. Dzięki doświadczonym prelegentom, uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak poprawnie komunikować się z wyborcami i mediami. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy szkolenia zdobyli kompleksową wiedzę, która będzie wsparciem w codziennej pracy.

- Celem szkolenia jest przygotowanie pracowników biur poselskich i senatorskich do pełnienia swojej roli kompetentnego doradcy i godnego reprezentowania najważniejszych osób w Państwie. Chcemy obalać mity! Naszym zadaniem jest przygotowanie doradców i dyrektorów biur do takiego pełnienia obowiązków, aby Parlamentarzyści mieli pewność, że stoją za nimi ludzie, którzy potrafią szybko i sprawnie reagować na problemy związane z pełnioną przez nich funkcją – mówi Nikola Jennek, Dyrektor Zarządzający Fundacji.

Redakcja poleca: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

Reklama

Prelegenci zostali dobrani w taki sposób, aby reprezentować różne strony sceny politycznej i różne punkty widzenia. Ich wspólnym celem jest dzielenie się zdobytym doświadczeniem, aby młodzi pracownicy wiedzieli jakich nie popełniać błędów. Wśród trenerów szkolenia będą dziennikarze, byli rzecznicy prasowi, doradcy i parlamentarzyści. Szkolenie składa się z trzech części. W pierwszej zostaną przedstawione zasady funkcjonowania Parlamentu i wskazania jak wykorzystać dostępne narzędzia, aby w skuteczny sposób reagować na bieżące potrzeby. Część druga będzie dotyczyć zasad komunikacji na linii doradca – wyborcy oraz doradca – media. W tej części trenerzy przedstawią reguły, którymi warto kierować się w kontakcie z wyborcami oraz wskazówki, jak unikać pułapek w kontakcie z mediami. Ostatnia część szkolenia to krótkie warsztaty, dzięki którym będzie można utrwalić zdobytą wiedzę. Końcowa część to także zadanie do wykonania – dla odważnych próba zmierzenia się z sytuacją, która może przydarzyć się w codziennej pracy.

Fundacja The Institute of Strategy and Development to organizacja pozarządowa, powstała w 2015 roku. Działa w obszarach trzech bloków tematycznych: Inkubatora Dialogu, Inkubatora Wiedzy oraz Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji. Powstała z myślą tworzenia pomostów pomiędzy różnymi podmiotami społeczeństwa. W swojej aktywności koncentruje się na wspieraniu określonych grup społeczne poprzez wzmacnianie ich kompetencji.

 - Stąd właśnie szkolenie – wiele mówi się o pomocy młodym, ale czy oni w rzeczywistości czują, że ktoś o nich dba? Wielu moich znajomych bierze udział w szkoleniach, które nie wnoszą do ich życia niczego poza teorią, która jak wiemy z praktyką ma niewiele wspólnego. Chcemy to zmieniać.

W piątkowym szkoleniu wezmą udział praktycy związani z życiem publicznym, a nie teoretycy, którzy „coś tam gdzieś przeczytali”. Jesteśmy przekonani, że zaczniemy zmieniać polską rzeczywistość. Tak realnie, nie tylko  w teorii – powiedziała Anna Miastkowska, Dyrektor do spraw komunikacji zewnętrznej.

Szkolenie „Crash test dla doradców – obalamy mit noszenia teczki. Zostań kompetentnym doradcą” odbędzie się w dniu 26 lutego 2016 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział ludzie o różnych poglądach politycznych, aby obiektywnie przekazać wiedzę i doświadczenie.

Nad szkoleniem patronaty objęty organizacje związane z działalnością młodych ludzi jak StudentNews.pl; Młodzi dla Polski czy Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wśród patronów merytorycznych warto wymienić Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy RP czy Instytut Inicjatyw Publicznych. Patronat medialny sprawuje  Infor.pl oraz Radio Kampus.

Patronaty merytoryczne sprawują:

Patronaty medialne sprawują:

Polecamy serwis: Pracownicy

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  22 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Unijny Certyfikat COVID - jak pobrać na telefon?

  Unijny Certyfikat COVID - tzw. paszport covidowy (szczepionkowy) od dziś jest już dostępny w aplikacji mObywatel i można go pobrać na telefon komórkowy. Jak pobrać paszport covidowy?

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla samorządów

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rusza nowy rządowy program, który zapewni pieniądze na inwestycje dla samorządów. Na co i na jakich zasadach będzie można otrzymać dofinansowanie?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach? Czy mogą być one prowadzone w formie zdalnej? Z jakich przedmiotów organizuje się zajęcia wspomagające? Jak poinformować o nich rodziców? Jak prawidłowo wyliczyć przysługującą szkole liczbę zajęć wspomagających? Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące dodatkowych lekcji po powrocie do szkół.

  Zmiany w programie Aktywna tablica 2020-2024

  Aktywna tablica 2020-2024 - zmiany. Proponowane nowe rozwiązania dotyczą m.in. wprowadzenia nowego rodzaju sprzętu, który będzie można zakupić w ramach programu i rozszerzenia na kolejne lata (2021-2024) możliwości zakupu laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu. Trwają konsultacje społeczne, opinie można przesyłać do 9 lipca 2021 r.

  Do kiedy Spis Powszechny?

  Spis Powszechny – do kiedy trwa? Do kiedy można się spisać przez Internet? Czy każdy domownik musi się spisać osobno? Jakie kary grożą za brak udziału w spisie ludności i mieszkań w 2021 roku?

  Nieskuteczność systemów Compliance, systemów Whistleblowingu lub ochrony danych osobowych - przyczyny

  Nieskuteczność systemów. Czy da się zlikwidować ryzyko compliance lub ryzyko naruszenia danych osobowych? Jakie są powody pozorności lub nieskuteczności systemów?

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich. Dzięki wsparciu NFOŚiGW, w wysokości prawie 40 mln zł, autobusy elektryczne będą woziły dzieci do szkół w kolejnych 16 gminach.

  Czyste Powietrze - zmiany w programie, koniec dotacji na piece węglowe

  Czyste Powietrze - co się zmieni w programie? Do kiedy można jeszcze uzyskać dotację na piece węglowe?

  Pakiet psychologiczny – rekomendacje dla uczelni dotyczące pomocy studentom

  Pakiet psychologiczny. Na podstawie przekazanych przez uczelnie informacji na temat udzielanego w okresie epidemii wsparcia studentom, Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało poniższe zalecenia w zakresie zwiększenia pomocy psychologicznej.

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021. Nauczyciel to zawód często oceniany. Ale czy doceniany? W raporcie zbadano, co myślą o nauczycielach rodzice, uczniowie, a także oni sami o swojej pracy.

  Domowa Opieka Medyczna - Pulsoksymetr i PulsoCare

  Domowa Opieka Medyczna to program mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program wykorzystuje pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych.

  CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła

  CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła. W jakim terminie gmina powinna wprowadzić dane do ewidencji? Ile czasu ma urzędnik na wprowadzenie danych z deklaracji do systemu? Czy każdy pracownik urzędu może wprowadzać dane do CEEB? Czy przewidziano finansowanie dla gmin?

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, deklaracja

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, jak złożyć deklarację źródeł ciepła? Przedstawiamy najważniejsze informacje o nowym obowiązku, który będzie spoczywał na właścicielach i zarządcach budynków.

  CEEB - jakie kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła?

  CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków rusza już 1 lipca 2021 roku. Oznacza to nowy obowiązek dla milionów Polaków, którzy będą musieli zgłosić, czym ogrzewają swoje domy. Jakie kary grożą za brak zgłoszenia?

  Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach - NFZ przyjmuje wnioski

  Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach. Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przyjmują od wtorku wnioski od aptek, które chcą przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nabór jest otwarty i ciągły, nie ma konkretnej daty jego zakończenia.

  Aplikacja mObywatel - co można w niej znaleźć?

  Aplikacja mObywatel - co można w niej znaleźć? Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z naszej aplikacji mObywatel, czyli cyfrowego portfela na dokumenty. Wkrótce trafi do niej Unijny Certyfikat COVID.

  Tymczasowy profil zaufany będzie stały

  Tymczasowy profil zaufany będzie stały. 17 czerwca 2021 roku wejdą ważne zmiany dotyczące profilu zaufanego, szczególnie jego tymczasowej wersji. Co się zmieni?

  Kiedy wyniki matur 2021?

  Wyniki matur 2021 – kiedy? Jak i gdzie je sprawdzić? Przedstawiamy ważne informacje dla tysięcy tegorocznych maturzystów.

  Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r.

  Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie zapowiedziane w programie Polski Ład. Z jakich badań będzie można skorzystać?

  Polski Ład: nowe miejsca pracy i infrastruktura mają rozwiązać problemy gmin

  Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce. W ramach Polskiego Ładu budowane będą m.in. obiekty sportowe oraz infrastruktura drogowa, energetyczna, internetowa, kolejowa, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego i poprawią jakość życia - mówił premier Mateusz Morawiecki.

  Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa - wyniki wyborów

  Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa - znamy już oficjalne wyniki wyborów. Kandydat popierany przez opozycję: PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050 wygrał w pierwszej turze. Ile głosów zdobyli poszczególni kandydaci?

  Kurator oświaty - jakie ma mieć uprawnienia po zmianach?

  Kurator oświaty. Ministerstwo Edukacji i Nauki proponuje rozwiązania wzmacniające rolę kuratora oświaty. Jakie kurator ma mieć uprawnienia po zmianach?

  Lektury w szkole podstawowej – proponowane zmiany

  Lektury w szkole podstawowej – zmiany. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało propozycję zmian w liście lektur szkolnych. Jakie książki zostaną usunięte z wykazu a jakie dodane?

  Lista lektur w liceum i technikum – proponowane zmiany

  Lektury w liceum i technikum – jakie zmiany proponuje Ministerstwo Edukacji i Nauki? Skreślone z wykazu lektur mają być m.in. wiersze Marcina Świetlickiego oraz „Mała apokalipsa” Tadeusza Konwickiego. Zamiast tego uczniowie mają czytać m.in. dzieła filozoficzne i egzystencjalne Jana Pawła II.

  Dopłaty z gmin za odpady, maksymalna stawka opłaty od zużycia wody

  Dopłaty z gmin, maksymalna stawka opłaty od zużycia wody - szykują się spore zmiany w gospodarce odpadami. Co zawiera rządowy projekt zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach?