REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Obalono mit noszenia teczki!

Subskrybuj nas na Youtube
Szkolenie/ Fot. Fotolia
Szkolenie/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W zorganizowanym przez Fundację The Institute of Strategy and Development (ISD) szkoleniu, postanowiono sobie za cel obalenie mitu - mitu noszenia teczki i braku kompetencji wśród młodych ludzi. Praktycy i eksperci zaproszeni przez Fundację podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, które pomogą młodym ludziom radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz pełnić rolę profesjonalnego doradcy.

REKLAMA

„Crast-test dla doradców – obalamy mit noszenia teczki. Zostań kompetentnym doradcą” to pierwsze z cyklu planowanych przez Fundację szkoleń. „Crast-test” przeznaczony był dla doradców i dyrektorów biur poselskich i senatorskich. „Nasz cykl postanowiliśmy rozpocząć od szkolenia dla pracowników biur poselskich i senatorskich. Dlaczego? Chcemy dawać różnym grupom społecznym szansę na rozwój kompetencji niezbędnych w ich pracy. Specjalizujemy się w budowaniu dialogu i porozumienia. Doradcy polityków to osoby, którym te umiejętności są szczególnie potrzebne” – twierdzi Nikola Jennek, Dyrektor Zarządzający Fundacji.

Polecamy: Rodzina 500+ (PDF)

Szkolenie odbyło się 26 lutego 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wielu województw, między innymi lubuskiego, dolnośląskiego czy śląskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane tak, aby przekazać uczestnikom praktyczną wiedzę z obszarów komunikacji z mediami i wyborcami, ale także ważne wskazówki jak korzystać z dostępnych w Sejmie i Senacie narzędzi.

Jeśli osoby piastujące najważniejsze funkcje państwowe będą wspierane przez kompetentny zespół, istnieje duża szansa, że zachęceni tym pracodawcy będą inwestować w rozwój swoich pracowników, dzięki czemu młodzi ludzie będą mieli w przyszłości większe szanse na rynku pracy” – dodaje Anna Miastkowska, Dyrektor ds. Komunikacji Zewnętrznej Fundacji.

Organizatorzy zadbali o znakomitych prelegentów, ludzi praktyki, którzy wiedzą jak prowadzić dialog. Wśród trenerów znaleźli się Ryszard Kalisz i Grzegorz Napieralski, dzięki którym uczestnicy dowiedzieli się o funkcjonowaniu Parlamentu i możliwościach, którymi dysponują. Bezcenne były również wskazówki o tym, jak budować relacje z wyborcami i jak radzić sobie w sytuacji konfliktu społecznego. O swoich doświadczeniach w kontakcie z mediami opowiedział Kierownik Wydziału Prasowego NIK – pan Zbigniew Matwiej. Pracownicy biur poselskich i senatorskich dowiedzieli się czego unikać w kontaktach z przedstawicielami mediów, na co zwracać szczególną uwagę, aby każda ze stron spełniła swój obowiązek i  dbała o swoje prawa.

Ostatnią część szkolenia przeznaczono na warsztaty. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których trenerzy zainicjowali potencjalne sytuacje kryzysowe mogące wystąpić w codziennej pracy doradcy. Dzięki symulacji dowiedzieli się jak ważna jest mowa ciała podczas wystąpień publicznych, o której opowiedziała dr Agnieszka Kamińska - Redaktor Naczelna Agencji Informacyjnej Pracodawców RP
i wykładowca SWPS. Mateusz Parys, rzecznik prasowy „Młodzi dla Polski” podpowiadał jak prowadzić portale społecznościowe i fanpage posła lub senatora. Trener Mateusz Litewski - manager ds. regulacji, Europa Środkowa i Wschodnia – UBER, rozmawiał z uczestnikami swoich doświadczeniach w zarządzaniu kryzysowym w skali europejskiej.

Patronat merytoryczny nad szkoleniem sprawowały Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Pracodawcy RP, Instytut Inicjatyw Publicznych, Młodzi dla Polski oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Patronat medialny objęły: Infor.pl, Studentnews.pl i Radio Kampus.

* * *

Fundacja The Institute of Strategy and Development Poland Foundation jest organizacją pozarządową powstałą w 2015 r., działającą w obszarach komunikacji, dialogu i konsultacji społecznych. Nadrzędnym celem Fundacji jest budowanie pomostów łączących różne środowiska dzięki rzetelnemu dialogowi. Inicjując ważne społecznie tematy Fundacja wskazuje pola, w których potrzebny jest dialog
i porozumienie. Wspiera grupy społeczne poprzez wzmacnianie ich kompetencji i umiejętności. Opierając się na zasadzie synergii Fundacja dąży do budowania i rozwijania społeczeństwa obywatelskiego.

Polecamy serwis: Organizacja

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA