REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budowa II linii metra - będzie unijne dofinansowanie

Budowa II linii metra - będzie unijne dofinansowanie./ fot. Fotolia
Budowa II linii metra - będzie unijne dofinansowanie./ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Komisja Europejska ogłosiła pozytywną decyzję dotyczącą budowy II linii metra. Beneficjentem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Na rozbudowę II linii metra Warszawa otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,8 mld zł.

Inwestycja pn. Budowa II linii metra, wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru – etap II. jest realizowana w ramach działania 6.1 POIiŚ – Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. 

REKLAMA

Jej całkowita wartość  to 3 164,18 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wyniesie 1 826,34 mln zł.  

Beneficjentem projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę 6 km II linii metra. W efekcie powstanie 6 stacji:

  • 3 stacje w kierunku wschodnim (Szwedzka, Targówek, Trocka),
  • 3 stacje w kierunku zachodnim (Księcia Janusza, Młynów, Płocka)

oraz zakupionych zostanie 13 szt. taboru metra.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rozpoczęcie inwestycji, na obydwu odcinkach, nastąpiło w 2016 r. Oddanie nowej infrastruktury mieszkańcom przewidziane jest na IV kwartał 2019 r.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Główne efekty realizacji projektu to: 

  • dalszy rozwój zrównoważonego transportu na terenie miasta i dostosowanie go do dynamicznych przekształceń przestrzennych i demograficznych;
  • unowocześnienie systemu transportowego i podniesienie komfortu podróżowania;
  • zwiększenie dostępności transportu zbiorowego dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z dziećmi w wózkach poprzez zastosowanie nowoczesnej infrastruktury i taboru;
  • zapewnienie odpowiednich powiązań pomiędzy dzielnicami miasta;
  • zmniejszenie zatłoczenia motoryzacyjnego;
  • ograniczenie negatywnego wpływu transportu na środowisko, głównie dzięki zmniejszeniu niekorzystnych oddziaływań na otoczenie trasy w postaci emisji spalin, hałasu i wibracji generowanych w transporcie indywidualnym;
  • poprawa dostępności terenów i obiektów (mieszkaniowych, usługowych, biurowych itd.) w obszarze oddziaływania projektu;
  • wzrost atrakcyjności korytarzy trasy metra – dla usytuowania miejsc zamieszkania i zatrudnienia (usługi).

Jest to 28 decyzja wydana przez Komisję Europejską dla dużego projektu realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Nie wiesz, gdzie świętować? Stolica przygotowała multum atrakcji na ten weekend

W najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na Saskiej Kępie odbędzie się piknik z okazji święta dzielnicy, a nad Wisłą rozpocznie się sezon turystyczny, który uświetni barwna parada łodzi.

Uwaga! GIS wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Partia produktu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w piątek, dotyczące wykrycia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Osoby z alergią na białko soi mogą doświadczyć reakcji alergicznej po spożyciu tego produktu.

1 czerwca ma ruszyć program in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, w piątek poinformowała o wynikach konkursu na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przez podmioty lecznicze. Program ma zostać uruchomiony już 1 czerwca.

Zasiłki dla poszkodowanych rolników. Zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Sejmik województwa lubelskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla trzech gmin: Opole Lubelskie, Chodel, Józefów nad Wisłą. Każda z nich otrzyma po 100 tys. zł na wypłatę zasiłków dla sadowników, którzy doświadczyli strat po ostatnim gradobiciu i przymrozkach.

REKLAMA

Dofinansowanie 2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 m-ce, na 1 pracownika. Program: Odbuduj swoją przyszłość dla pogorzelców z Marywilskiej

W czerwcu 2024 r. powinna być gotowa część hali tymczasowej dla kupców, którzy stracili swoje stanowiska w pożarze centrum przy ul. Marywilskiej. Jak poinformował warszawski ratusz do 30 czerwca br. poszkodowani przedsiębiorcy mogą też składać wnioski o pomoc w postaci pieniędzy na wypłatę bieżących wynagrodzeń.

Płatne praktyki w energetycznym gigancie. Gdzie, dla kogo i do kiedy można aplikować?

Energetyczny gigant ogłosił rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk. Program jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w koncernie. W tym roku przygotowano 25 miejsc.

Kolejne alerty RCB o burzach i intensywnych opadach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla 7 województw o burzach i intensywnych opadach. W jakich województwach najlepiej nie wychodzić z domu? 

Bon energetyczny a opłata mocowa. Niepotrzebny jest wniosek. Automatyczna oszczędność od 15,96 do 89,4 zł

Parlament rzutem na taśmę w ustawie wprowadzającej bon energetyczny dodał zwolnienie z opłaty mocowej. To jedna z opłat, jakie widzimy na rachunku za prąd. Do końca 2024 r. będzie wynosiła 0 zł. Czy to jest bonus dla każdego gospodarstwa domowego, czy tylko dla tych osób, które mają prawo do bonu energetycznego?

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego 2024 r.

Kiedy kończy się rok szkolny 2023/2024? Do kiedy potrwają wakacje? Czy wszyscy uczniowie rok szkolny kończą w tym samym czasie? 

Producenci owoców i warzyw twardo o Zielonym Ładzie. Oberwą rolnicy, ale też inne grupy społeczne

Producenci owoców i warzyw mówią, że Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea. Dotknie nie tylko rolników, ale też inne grupy społeczne. Nie sprzeciwiają się idei produkcji żywności wyróżniającej się wyższą jakością, zwracają jednak uwagę na szereg problemów, które przy okazji mogą poważnie uderzyć w ich działalność. Wśród nich znalazła się biurokracja.

REKLAMA