| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ile trwa kadencja rady?

Ile trwa kadencja rady?

Zgodnie z art. 16 ustawy o samorządzie gminnym kadencja rady liczy się od dnia wyborów. Najbliższe wybory mają się odbyć w dniu 21 października 2018 r. A zatem w dniu 22 października jest nowa rada, a stara nie działa. Czy jest dopuszczalne aby Przewodniczący obecnej rady zwołał posiedzenie tej rady na dzień 24 października czyli po dniu wyborów, kiedy zgodnie z w/w artykułem ustawy jest już nowa rada?

Odpowiedź: Przewodniczący rady gminy wybranej w wyborach samorządowych w 2014 r. miał jak najbardziej prawo zwołać sesje rady na 22 października 2018 r. Kadencja rady wybranej w 2014 r. rozpoczęła się bowiem 16 listopada tego roku i upływa dopiero 16 listopada 2018 r.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Ile trwa kadencja rady?

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Lech

Adwokat, ekspert w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »