REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Świętokrzyskie inwestuje w nowoczesną edukację

REKLAMA

Tablice interaktywne, mobilne zestawy komputerowe, pracownie językowe i uczniowskie zestawy do nauki matematyki - trafią w tym roku do świętokrzyskich szkół w ramach regionalnego programu rozwoju edukacji. Na zakupy przeznaczono z budżetu województwa 5 mln zł.

Jak poinformował we wtorek Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, głównym celem regionalnego programu rozwoju edukacji, finansowanego z budżetu województwa, jest tworzenie równych szans oświatowych dla dzieci i młodzieży bez względu na miejsce ich zamieszkania i pobierania nauki szkolnej.

REKLAMA

"Nabycie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii, m.in. z komputera i internetu oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym czy kształcenie zdolności rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego, to szczegółowe cele tego programu" - powiedział Jarubas na konferencji prasowej.

REKLAMA

Podkreślił, że program ukierunkowany jest także na rozwijanie kwalifikacji nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. Świętokrzyski Oddział Doskonalenia Nauczycieli szkoli już - w ramach projektu "Nauczyciel XXI wieku" - 1,6 tys. osób, które będą obsługiwały nowoczesne techniki edukacji uczniów.

Zgodnie z założeniami programu, zakupionych zostanie dla świętokrzyskich szkół 100 interaktywnych zestawów multimedialnych (komputer, tablica, rzutnik, specjalistyczne oprogramowanie) i 50 mobilnych zestawów komputerowych (notebooki uczniowskie, notebook nauczycielski, router sieci bezprzewodowej, serwer, oprogramowanie specjalistyczne).

Ponadto zaplanowano zakup 50 pracowni językowych (meble, terminal ucznia, pakiet sterowania, słuchawki ucznia, pakiet programów) oraz 40 uczniowskich zestawów "do kształcenia kompetencji kluczowych z matematyki", dla tych szkół podstawowych i gimnazjalnych, których uczniowie osiągnęli słabe wyniki na egzaminach zewnętrznych z matematyki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Urząd Marszałkowski w Kielcach obejmie programem placówki wiejskie i miejskie - szacuje, że o multimedialne narzędzia dydaktyczne wzbogaci się co najmniej 200 szkół i ośrodków szkolno-edukacyjnych we wszystkich gminach. Przed rokiem objęte zostały Świętokrzyskim Programem Rozwoju Edukacji wyłącznie placówki oświatowe z terenów wiejskich - przypomniał marszałek. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

Kongresmeni USA: Charków na krawędzi upadku, sytuacja jest rozpaczliwa

Charków jest na krawędzi upadku, historia nas osądzi, czy będziemy Chamberlainem, czy Churchillem - powiedział 16 kwietnia 2024 r. szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Michael McCaul. Wezwał do przyjęcia ustaw o pomocy Ukrainie i Izraelowi mimo gróźb rewolty skrajnego skrzydła partii.

ZNP interweniuje przeciwko zwolnieniom z pracy nauczycieli albo zmniejszeniu im liczby godzin

W roku szkolnym 2024/2025 w klasach pierwszych nie będzie przedmiotu HIT oraz edukacja obywatelska. Co z nauczycielami prowadzącymi te przedmioty. Niektórzy dla nich wrócili do pracy w szkole. Czy będą zwolnieni? Co ze zmniejszeniem liczby godzin nauczycieli, którzy nie zostaną zwolnieni?

REKLAMA

Żmije pojawiły się w Tatrach. Co robić, gdy spotkamy je na szlaku?

Na tatrzańskich szlakach pojawiły się żmije zygzakowate. To efekt wyjątkowo ciepłego początku kwietnia. Jak się zachować, gdy natkniemy się na ten jadowity gatunek węża? 

Nowy wzór legitymacji nauczyciela [Rozporządzenie z 11 kwietnia 2024 r. Dziennik Ustaw poz. 565]

Od wtorku 16 kwietnia 2024 r. obowiązuje nowy wzór legitymacji nauczyciela. Jednak do 12 lipca 2024 r. nauczyciel może otrzymać legitymację na starym wzorze.

REKLAMA