reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

W 2013 roku będzie o 68,5 mln zł więcej niż w br. na leczenie w regionie - poinformowała dyrektor świętokrzyskiego NFZ Zofia Wilczyńska. Dodała, że jeszcze w tym roku szpitale i przychodnie dostaną dodatkowe 10,6 mln zł.

"Ponad 6,8 mln zł przeznaczymy w tym roku jeszcze na badania - rezonans magnetyczny i tomografię komputerową, chirurgię onkologiczną, kardiologię okulistykę i ortopedię. Kolejne 3,8 mln zł dostaną fizjoterapia i rehabilitacja. To zmniejszy kolejki" - zapowiedziała w sobotę w czasie konferencji dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zofia Wilczyńska.

Jak podkreśliła Wilczyńska jest to wynik współpracy z dyrektorami lecznic, którzy od połowy roku zgłaszają NFZ tzw. niedowykonania, co umożliwia szybkie przeniesienie pieniędzy na świadczenia częściej wykorzystywane przez pacjentów.

"Dobrą wiadomością jest to, że w 2013 roku świadczeń będziemy mieć więcej, bo na leczenie w regionie świętokrzyskim będzie ponad 2 mld 141 tys. zł, czyli ponad 68,5 mld zł więcej niż w 2012 roku" - zapowiedziała dyrektor Wilczyńska.

NFZ w regionie świętokrzyskim zakończył już negocjowanie kontraktów na 2013 rok. Wiadomo, że będzie o prawie 46 mln zł więcej na leczenie szpitalne, dodatkowe 13,6 mln zł na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz 7 mln zł - na leczenie onkologiczne. Więcej pieniędzy będzie także na leczenie długoterminowe, paliatywne, stomatologiczne i psychiatryczne.

"Nie ma takiej specjalizacji, która dostałaby niższe kwoty niż w 2012 roku, a stawki za procedury są takie same. Oznacza to, że pacjenci będą mogli skorzystać z większej liczby zabiegów czy wizyt u lekarzy" - dodała Wilczyńska.

W regionie świętokrzyskim jest ponad 800 placówek medycznych, z czego 23 to szpitale dysponujące łącznie prawie 8 tys. łóżek. Rocznie trafia do nich prawie 300 tys. osób. Największe są Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama