reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

W 2013 roku będzie o 68,5 mln zł więcej niż w br. na leczenie w regionie - poinformowała dyrektor świętokrzyskiego NFZ Zofia Wilczyńska. Dodała, że jeszcze w tym roku szpitale i przychodnie dostaną dodatkowe 10,6 mln zł.

"Ponad 6,8 mln zł przeznaczymy w tym roku jeszcze na badania - rezonans magnetyczny i tomografię komputerową, chirurgię onkologiczną, kardiologię okulistykę i ortopedię. Kolejne 3,8 mln zł dostaną fizjoterapia i rehabilitacja. To zmniejszy kolejki" - zapowiedziała w sobotę w czasie konferencji dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zofia Wilczyńska.

Jak podkreśliła Wilczyńska jest to wynik współpracy z dyrektorami lecznic, którzy od połowy roku zgłaszają NFZ tzw. niedowykonania, co umożliwia szybkie przeniesienie pieniędzy na świadczenia częściej wykorzystywane przez pacjentów.

"Dobrą wiadomością jest to, że w 2013 roku świadczeń będziemy mieć więcej, bo na leczenie w regionie świętokrzyskim będzie ponad 2 mld 141 tys. zł, czyli ponad 68,5 mld zł więcej niż w 2012 roku" - zapowiedziała dyrektor Wilczyńska.

NFZ w regionie świętokrzyskim zakończył już negocjowanie kontraktów na 2013 rok. Wiadomo, że będzie o prawie 46 mln zł więcej na leczenie szpitalne, dodatkowe 13,6 mln zł na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz 7 mln zł - na leczenie onkologiczne. Więcej pieniędzy będzie także na leczenie długoterminowe, paliatywne, stomatologiczne i psychiatryczne.

"Nie ma takiej specjalizacji, która dostałaby niższe kwoty niż w 2012 roku, a stawki za procedury są takie same. Oznacza to, że pacjenci będą mogli skorzystać z większej liczby zabiegów czy wizyt u lekarzy" - dodała Wilczyńska.

W regionie świętokrzyskim jest ponad 800 placówek medycznych, z czego 23 to szpitale dysponujące łącznie prawie 8 tys. łóżek. Rocznie trafia do nich prawie 300 tys. osób. Największe są Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Kancelaria Radców Prawnych i Mediatorów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama