reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna najważniejsza zmiana dotyczy wyłączenia wydatków związanych z programami naprawczymi z kosztów utrzymania tych placówek.

Przyjęta przez Senat nowelizacja ustawy o pomocy społecznej wprowadza m.in. niższe opłaty za pobyt w domach pomocy społecznej. Zgodnie z jej zapisami mają również powstać  placówki dla osób z problemem alkoholowym.

Przewodniczący senackiej komisji rodziny i polityki społecznej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że są to informacje na które czekają nie tylko dyrektorzy domów, starostowie ale także rodziny i samorządy gminne. Zdaniem senatora w wyniku tej nowelizacji spadną "nieco" koszty utrzymania w domach pomocy społecznej. „To znaczy, że spadną opłaty rodzin i spadną opłaty gmin, za to przybędzie mieszkańców w domach pomocy społecznej” - powiedział Augustyn.

Nowelizacja umożliwia też tworzenie nowych placówek przeznaczonych dla osób uzależnionych od alkoholu. Postulowali o to od dawna dyrektorzy domów pomocy społecznej. Umieszczanie tych ludzi w domach pomocy społecznej dezorganizuje życie starszych osób, które tam przebywają- mówi Augustyn. Senator zwraca też uwagę na jeszcze inny aspekt tego zagadnienia. W domach przeznaczonych wyłącznie dla alkoholików łatwiej będzie można prowadzić terapię antyalkoholową.

Zmiana ustawy o pomocy społecznej trafi teraz na biurko prezydenta.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama