| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna najważniejsza zmiana dotyczy wyłączenia wydatków związanych z programami naprawczymi z kosztów utrzymania tych placówek.

Przyjęta przez Senat nowelizacja ustawy o pomocy społecznej wprowadza m.in. niższe opłaty za pobyt w domach pomocy społecznej. Zgodnie z jej zapisami mają również powstać  placówki dla osób z problemem alkoholowym.

Przewodniczący senackiej komisji rodziny i polityki społecznej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że są to informacje na które czekają nie tylko dyrektorzy domów, starostowie ale także rodziny i samorządy gminne. Zdaniem senatora w wyniku tej nowelizacji spadną "nieco" koszty utrzymania w domach pomocy społecznej. „To znaczy, że spadną opłaty rodzin i spadną opłaty gmin, za to przybędzie mieszkańców w domach pomocy społecznej” - powiedział Augustyn.

Nowelizacja umożliwia też tworzenie nowych placówek przeznaczonych dla osób uzależnionych od alkoholu. Postulowali o to od dawna dyrektorzy domów pomocy społecznej. Umieszczanie tych ludzi w domach pomocy społecznej dezorganizuje życie starszych osób, które tam przebywają- mówi Augustyn. Senator zwraca też uwagę na jeszcze inny aspekt tego zagadnienia. W domach przeznaczonych wyłącznie dla alkoholików łatwiej będzie można prowadzić terapię antyalkoholową.

Zmiana ustawy o pomocy społecznej trafi teraz na biurko prezydenta.

Zobacz więcej Wiadomości.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »