| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Pracownicy

W przyszłym roku nie będzie nowych etatów dla sędziów

Aktualizacja: 13.01.2010

• Miliard złotych więcej na poprawę skuteczności i szybkości orzekania sądów• Zaplanowany wzrost wynagrodzeń sędziów nie zahamuje odejść z pracy• Resort sprawiedliwości chce, by jeden asystent pomagał czterem sędziom »

Przygotowanie urzędu do ocen kwalifikacyjnych

Aktualizacja: 03.02.2010

Do przeprowadzenia ocen pracowników samorządowych urząd należy przygotować zarówno od strony organizacyjnej, jak i formalnoprawnej. »

Nauka decyzyjnego myślenia

Aktualizacja: 13.01.2010

Obywatele oczekują, że ich gminą, powiatem czy ich spółką będzie zarządzać kompetentny menedżer. Studia podyplomowe pomagają podnieść kwalifikacje w zarządzaniu, uczą strategicznego myślenia. »

W urzędach wojewódzkich brakuje pracowników

Aktualizacja: 13.01.2010

Coraz więcej osób rezygnuje z pracy w urzędach wojewódzkich z powodu niskich zarobków. Dyrektorzy generalni mają problem z pozyskaniem na ich miejsce wykwalifikowanych fachowców. »

Zarządzania finansami można się nauczyć

Aktualizacja: 13.01.2010

Zarządzanie samorządowymi finansami to ciekawe, ale też bardzo odpowiedzialne zajęcie. Wymaga nie tylko dobrego początkowego przygotowania, lecz także stałego dokształcania się. Gotowość do ciągłego uczenia się to podstawa, by dobrze wykonywać tę pracę. »

Publikacja danych z oświadczeń

Aktualizacja: 13.01.2010

Udostępnianie informacji zawartych w oświadczeniach majątkowych w Biuletynie Informacji Publicznej jest dopuszczalne tylko w zakresie jawnych informacji zawartych w oświadczeniach tych osób, które są zobowiązane z mocy prawa do złożenia tego typu oświadczeń. »

Sekretarzem gminy może zostać osoba, która nie przepracowała 5 lat

Aktualizacja: 13.01.2010

PYTANIE Czy na stanowisko sekretarza gminy może być powołana osoba, która nie ma wymaganego 5-letniego stażu pracy? »

Ocena pracownika samorządowego

Aktualizacja: 03.02.2010

Do 09.10.2007 r. przełożeni muszą przeprowadzić pierwszą formalną ocenę okresową pracowników zatrudnionych w jednostkach samorządowych. Na czym ma polegać ocena pracownika samorządowego? Jakie są wady i ograniczenia zaproponowanej przez ustawodawcę procedury? »

Urzędnicy uciekają przed KAS i małymi zarobkami

Aktualizacja: 13.01.2010

- Pracownicy skarbówki i służby celnej masowo składają wymówienia - Powodem są marne zarobki i lęk przed Krajową Administracją Skarbową - Ministerstwo Finansów obiecuje podwyżki płac, aby zatrzymać urzędników »

Za udział w posiedzeniu przysługuje dieta

Aktualizacja: 13.01.2010

SENTENCJA: O tym, czy dane świadczenie jest dietą, decyduje istota tego świadczenia, a nie jego nazwa. Wynagrodzenia pozaetatowych członków samorządowych kolegiów odwoławczych były - i są nadal - wolne od podatku dochodowego. »

Czy bezrobotni mogą być skierowani na staż

Aktualizacja: 10.03.2010

Czy skierowanie bezrobotnego na staż odbywa się bez nawiązywania stosunku pracy? Czy w trakcie stażu bezrobotny ma prawo do urlopu? Czy to starostwa wypłaca bezrobotnemu stypendium w okresie odbywania stażu lub przygotowania zawodowego? »

Jak urzędnicy przy rozpatrywaniu spraw powinni stosować prawo europejskie

Aktualizacja: 01.02.2010

Kiedy konieczne jest zastosowanie dyrektyw i rozporządzeń unijnych w trakcie rozpatrywanych spraw administracyjnych? Jaką wagę mają orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości? »

Zwrot kosztów delegacji na podstawie umowy o dzieło

Aktualizacja: 13.01.2010

Jednostka współpracuje z osobą fizyczną na podstawie umowy o dzieło. W umowie tej określono, że jednostka, oprócz wynagrodzenia należnego wykonawcy dzieła, zwraca również tej osobie koszty delegacji (podróży), tj. diety i ryczałty za noclegi. Podróże te są związane z działalnością jednostki (rozmowy handlowe itp.). Czy świadczenia wypłacane wykonawcy dzieła z tytułu podróży korzystają ze zwolnienia od podatku tak jak w przypadku pracowników, czy należy je opodatkować? Czy zwrot kosztów takiej delegacji jest dla jednostki kosztem podatkowym? »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Gabriela Rychły-Stucke

Inspektor Ochrony Danych (IOD), Auditor Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwa Informacji, mediator sądowy i pozasądowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »