reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Marketing > Miasta, które cieszą się ze swojego spokojnego charakteru

Miasta, które cieszą się ze swojego spokojnego charakteru

Wolno, cicho, aktywnie, w zgodzie z naturą – to skrócone i uproszczone pojęcie idei projektu Cittaslow. Przekłada się ono na filozofię poprawy jakości życia w lokalnych społecznościach oraz zachęty mieszkańców i ich gości do czerpania dobra i przyjemności z niewielkich miast. Są już polskie miasta, które z powodzeniem uczestniczą w tym projekcie.

Cittaslow dąży do tworzenia wyjątkowej jakości w życiu miejskim, spowolnienia jego rytmów i osłabienia napięć nękających duże aglomeracje. Miasta zrzeszone w Cittaslow odrzucają bezmyślne naśladowanie najnowszych trendów, charakterystyczne dla globalnego świata, ale potrafią szukać potencjału rozwojowego w idealnym łączeniu przeszłości z technologicznymi i kulturalnymi osiągnięciami współczesności.

Polskie miasta chcą żyć wolniej i przyjemniej

W zgromadzeniu ogólnym Cittaslow (październik 2012 r.) we włoskiej Novellarze uczestniczyły delegacje Biskupca, Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego, Murowanej Gośliny, Nowego Miasta Lubawskiego i Reszla oraz władz województwa warmińsko-mazurskiego. Certyfikaty członkowskie odebrali przedstawiciele Olsztynka i Rynu.

Przybywa na świecie i w Polsce punktów na mapie, gdzie gospodarze starają się w zakresie większym niż to wynika z ich normalnych obowiązków uczynić życie mieszkańców dobrym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nieduże miasta – otulone dobrocią, pozbawione zgiełku, ozdobione nieskażoną przyrodą, sięgające w wyważony sposób po zdobycze cywilizacji, dbające o dziedzictwo kulturowe, korzystające z tradycji i smaku oraz cieszące się „świętym spokojem” – tworzą Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow.

Więcej w Gazecie Samorządu i Administracji - Zamów prenumeratę >>

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama