reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Oświata

Regulamin wynagradzania nauczycieli

Aktualizacja: 13.01.2010

Skoro ustawa zniosła dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, to organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego nie posiada kompetencji do wprowadzania regulacji dotyczących tego dodatku. »

Resort nauki nadal hamuje rozwój e-studiów

Aktualizacja: 13.01.2010

Uczelnie będą mogły prowadzić maksymalnie 60 proc. zajęć przez internet. Tak wynika z przygotowanego przez resort nauki projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie kształcenia na odległość. »

Jak można wykorzystać PPP przy inwestycjach edukacyjnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Jak zorganizować partnerstwo publiczno-prywatne w inwestycjach unijnych? Co to jest hybrydowa metoda finansowania inwestycji? Czy takie metody są dopuszczalne przy finansowaniu inwestycji przy wykorzystaniu funduszy UE? »

Więcej pieniędzy dla małych szkół

Aktualizacja: 13.01.2010

Szkoły publiczne prowadzone przez stowarzyszenia otrzymają z samorządu na jednego ucznia co najmniej tyle, ile wynosi kwota przewidziana na niego w subwencji oświatowej. »

Jak można wspierać edukację za unijne pieniądze

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy w ramach RPO można otrzymać dofinansowanie na realizację infrastruktury związanej ze szkołami? Jakie są potrzebne załączniki do wniosku o dofinansowanie? Jaka jest wysokość dofinansowania w PO KL? »

Jak zorganizować sieć przedszkoli w gminie

Aktualizacja: 01.02.2010

Prowadzenie przedszkoli to zadanie własne gminy. W momencie gdy rząd chce obniżyć wiek szkolny do sześciu lat, samorządy powinny dobrze zorganizować sieć placówek dla najmłodszych mieszkańców. »

Jak dzielić środki finansowe dla szkoły

Aktualizacja: 13.01.2010

Nie powinno się narzucać z góry ustalonych zasad podziału środków finansowych na oświatę. Warto zatem skupić się nad doskonaleniem obecnie istniejącego systemu podziału części oświatowej subwencji ogólnej, a w szczególności zadbać o wyższą wartość standardu. »

Obowiązkowa matura tylko z trzech przedmiotów

Aktualizacja: 13.01.2010

18 stycznia resort edukacji przedstawi rektorom szkół wyższych propozycję zmian na maturze. Egzaminy na poziomie rozszerzonym nie będą decydować o wyniku matury. Po I klasie liceum będzie się można uczyć tylko wybranych przedmiotów.   »

Dodatek dla nauczycieli w szkołach i przedszkolach

Aktualizacja: 13.01.2010

Rada gminy może przyznać dodatek funkcyjny za wychowawstwo nauczycielom zatrudnionym nie tylko w szkołach, ale i w przedszkolach. »

Nauczyciel na wycieczce szkolnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie obowiązki ciążą na nauczycielach oraz do jakich świadczeń mogą mieć oni prawo z tytułu wycieczek szkolnych? »

Finansowanie nauki

Aktualizacja: 13.01.2010

  »

Pensje nauczycieli wzrosną o 15 proc.

Aktualizacja: 13.01.2010

W 2008 roku pensja nauczyciela stażysty wzrośnie netto o 134 zł, a dyplomowanego o 239 zł. Dzisiaj posłowie PO zaproponują, aby kwota bazowa dla nauczycieli była wyższa o 10 proc. »

Jak będą wyrównywane szanse edukacyjne dzieci i młodzieży w latach 2007-2013

Aktualizacja: 13.01.2010

Wielu uczniów szkół kończących się maturą było przekonanych, że w tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłych latach, otrzyma stypendium unijne. W latach 2007-2013 jednak zmieniły się zasady przyznawania stypendiów. W jaki sposób będą zatem wspierani uczniowi w nowej perspektywie finansowej? »

Dowóz dzieci do szkół i refundacja kosztów

Aktualizacja: 13.01.2010

Obowiązek zapewnienia bezpłatnego transportu dzieci do szkół lub refundacji kosztów tego transportu wiąże się z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców, w związku z czym jest realizowany wyłącznie w obrębie właściwości miejscowej gminy. »

Budżet państwa zapłaci za promocję nauki

Aktualizacja: 13.01.2010

Instytuty i stowarzyszenia naukowe będą mogły otrzymać pieniądze na ekspertyzy, festiwale nauki oraz upowszechnianie wiedzy naukowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama