reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Dobór kryteriów oceny dla poszczególnych stanowisk

Aktualizacja: 12.01.2010

Wybór kryteriów oceny dla poszczególnych pracowników ma kluczowe znaczenie w całym procesie oceny. To właśnie one będą podstawą do rozmowy oceniającej i jej ostatecznego wyniku. Również zasadniczo wpływać będą na przyszłość pracownika w jednostce: według nich będą dla niego planowane nowe zadania, szkolenia, rozwój. One też, a właściwie wynik oceny z ich spełnienia, mogą zadecydować o „ być albo nie być” pracownika. »

Ograniczenia w dostępie do danych urzędowych

Aktualizacja: 12.01.2010

Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji dotyczących funkcjonowania instytucji publicznych. Nie każdą informację można jednak ujawnić, powołując się m.in. na argument ochrony wolności i praw innych osób oraz ochrony porządku publicznego. »

Zadania i organizacja obwodowych komisji wyborczych

Aktualizacja: 11.10.2018

Do 30 września wójt, burmistrz lub prezydent miasta musi powołać spośród wyborców ujętych w stałym rejestrze wyborców komisje obwodowe. W ich skład wchodzi od sześciu do dziesięciu osób spośród kandydatów zgłoszonych przez pełnomocników wyborczych komitetów wyborczych lub upoważnione przez nich osoby. »

Termin na rozpatrzenie skargi może być dłuższy

Aktualizacja: 12.01.2010

W uzasadnionych przypadkach skarga powszechna może zostać załatwiona wyjątkowo w terminie dłuższym niż miesiąc. »

Jak skutecznie przeprowadzić program rewitalizacji starówki

Aktualizacja: 12.01.2010

Dlaczego starówka Sandomierza została wpisana do programu rewitalizacji? Jakie główne założenia i cele przewiduje miejscowy program rewitalizacji? Dlaczego miasto stara się o pomoc z unijnych programów pomocowych? »

Jak właściwie i skutecznie przeprowadzić rewitalizację w gminie

Aktualizacja: 12.01.2010

Bardzo przydatny w przeprowadzeniu odnowy miasta jest program rewitalizacji. Program powinien być uchwalony przez radę gminy. Taki dokument powinien powstać po konsultacjach społecznych. Samorząd, posiadając taki dokument, może skutecznie starać się o dofinansowanie z unijnych programów pomocowych na lata 2007-2013. »

Jak gmina powinna przygotować się do programu rewitalizacji

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy program rewitalizacji jest prawem miejscowym? Co gmina powinna przedsięwziąć przed uchwaleniem programu? Czy do realizacji tego przedsięwzięcia niezbędny jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? »

Budowa obiektów sportowych - konieczność i dobry interes

Aktualizacja: 12.01.2010

Boom na inwestycje nie ominął obiektów infrastruktury sportowej. Każdego roku powstaje kilkadziesiąt nowych stadionów, boisk, pływalni czy całych kompleksów sportowych. Statystyki dowodzą, że to jedynie kropla w morzu potrzeb, zwłaszcza gdy myśli się o zdrowiu Polaków, odnoszeniu sukcesów sportowych i współorganizacji EURO 2012. »

Jak przygotować wniosek o dofinansowanie monitoringu

Aktualizacja: 12.01.2010

Tylko do 21 września samorządy mogą składać do właściwych kuratoriów oświaty wnioski o dofinansowanie zakupu systemu do monitoringu w placówkach oświatowych. Muszą one zawierać m.in. zwięzły opis najczęściej występujących zagrożeń w szkole. Kamery natomiast muszą spełniać odpowiednie normy. »

O czym szkoły powinny pamiętać planując schemat monitoringu

Aktualizacja: 12.01.2010

Rządowy program przewiduje montaż głównie zestawów standardowych złożonych z dwóch kamer. Czy to wystarczy? Ile, gdzie i jakie kamery powinno się zamontować, aby monitoring był skuteczny? »

Jak gmina może otrzymać finansowanie pomostowe

Aktualizacja: 12.01.2010

Banki komercyjne oferują gminom, powiatom i województwom finansowanie pomostowe. Są to kredyty przyznawane na preferencyjnych warunkach tym samorządom, które nie mają kapitału na realizację inwestycji dotowanej w ramach programów unijnych. »

Jak wykorzystać finansowanie pomostowe przy inwestycjach miejskich

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy unijne projekty mogą otrzymać finansowanie pomostowe tylko z banku? Czy kredyt bankowy jest dogodnym źródłem sfinansowania realizacji projektu inwestycyjnego? Jak można otrzymać wsparcie kredytowe? »

Regulacje w zakresie audytu wewnętrznego

Aktualizacja: 12.01.2010

Audytem wewnętrznym jest ogół działań obejmujących niezależne badanie systemów zarządzania i kontroli w jednostce, w tym procedur kontroli finansowej, w wyniku którego kierownik jednostki uzyskuje obiektywną i niezależną ocenę adekwatności, efektywności i skuteczności tych systemów, oraz czynności doradcze, w tym składanie wniosków, mające na celu usprawnienie funkcjonowania jednostki. »

Jak zmienić zasady partnerstwa żeby było więcej inwestycji

Aktualizacja: 12.01.2010

Na zmianę przepisów dotyczących partnerskich inwestycji realizowanych przez samorządy i prywatne przedsiębiorstwa niecierpliwie czekają miasta i gminy, chcą realizować nowe przedsięwzięcia. Ostatni projekt ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) wpłynął do Sejmu w sierpniu. »

Jakie są podstawowe zasady postępowania administracyjnego

Aktualizacja: 12.01.2010

Jakie obowiązki wynikają dla organów administracji z zasad obowiązujących w postępowaniu administracyjnym? Jakie prawa wynikają dla obywateli z konieczności przestrzegania zasad postępowania? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Poczmański

Prawnik, adwokat kościelny specjalizujący się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama