reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Jak należy przeprowadzać wywiad środowiskowy

Aktualizacja: 20.09.2011

Jakie są najważniejsze cele wywiadu środowiskowego prowadzonego przez pracowników socjalnych? Jakie są narzędzia pomagające w aktywizowaniu osób korzystających z pomocy społecznej i stanowią jednocześnie uzupełnienie wywiadu środowiskowego? »

Jaką rolę pełnią i jakie są zadania ośrodków pomocy społecznej

Aktualizacja: 12.01.2010

Jak gminy wykonują nałożone na nie zadania z zakresu pomocy społecznej? Jakie zadania muszą realizować pracownicy socjalni? Jakie różnice występują przy realizacji zadań pomocy społecznej na wsiach i większych ośrodkach miejskich? »

Jakie fundusze europejskie wspierają pomoc społeczną

Aktualizacja: 12.01.2010

Z jakich funduszy i programów operacyjnych jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać wsparcie finansowe dla realizowanych przez siebie zadań z obszaru polityki społecznej? Czy znane są wysokości i warunki otrzymania wsparcia finansowego z funduszy unijnych? »

Szkolenie urzędników w gminach i powiatach za unijne pieniądze

Aktualizacja: 12.01.2010

Z jakich programów operacyjnych będą pochodziły środki na szkolenia dla urzędników administracyjnych? Czy fundusze strukturalne mogą wspomóc administrację w zarządzaniu funduszami publicznymi? Czy pomoc w ramach PO Kapitał Ludzki będzie udzielana na inne cele niż szkolenia administracji? »

Tymczasowy areszt trwa zbyt długo

Aktualizacja: 12.01.2010

Tymczasowe aresztowanie jest drugim z najczęściej stosowanych środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. W ubiegłym roku sądy wydały ponad 34 tys. postanowień. »

Domy składowe-kto może prowadzić a kto kontrolować?

Aktualizacja: 12.01.2010

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć dom składowy musi być wpisany do odpowiedniego rejestru oraz uiścić przy rejestracji opłat w wysokości 1000 euro. Konieczne jest też przygotowanie regulaminu przedsiębiorstwa składowego. »

Czy jest określony limit kar dla domów składowych

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy w przypadku stwierdzenia określonych nieprawidłowości w działalności prowadzonej przez dom składowy kosztami kontroli jest obwiązany przedsiębiorca? Czy kary na domy składowe nakładane sa w drodze decyzji administracyjnej? »

Czy zakres kontroli zależy od przedmiotu działalności

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy poza właściwymi ministrami uprawnienia nadzorcze w stosunku do domów składowych mają również inne organy lub inspekcje? Czy podczas kontroli mogą być sprawdzane księgi i pobierane próbki? »

Jak uniknąć sankcji wojewody

Aktualizacja: 12.01.2010

FUNDUSZE UNIJNE Inwestycje Huty Szkła w Wymiarkach Kredyt na ekologiczne inwestycje »

Jakie obowiązki ma wojewoda w razie transgranicznej szkody w środowisku

Aktualizacja: 12.01.2010

Jakie przepisy unijne regulują zasady postępowania w przypadku wystąpienia szkód w środowisku, których skutki są odczuwane na terytorium więcej niż jednego państwa? Jakie problemy mogą napotkać wojewodowie w działaniach związanych z likwidacją transgranicznych szkód w środowisku? »

Kompetencje wojewodów w zakresie ochrony środowiska

Aktualizacja: 12.01.2010

Wojewodowie mają nadzorować naprawianie szkód ekologicznych występujących na terenie ich województwa. Będą egzekwować koszty naprawy powstałych zanieczyszczeń, a także decydować o kolejności ich usuwania. »

Gmina musi ogłosić konkurs na stanowisko kierownika

Aktualizacja: 12.01.2010

Niewłaściwie zatrudniony kierownik urzędu stanu cywilnego może w konsekwencji spowodować nieważność czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Pracownicy samorządowi zatrudnieni na podstawie mianowania oraz umowy o pracę powinni zostać wybrani w otwartym konkursie. »

Jak przebiega procedura powoływania kierownika urzędu stanu cywilnego?

Aktualizacja: 12.01.2010

Jak należy powoływać kierownika USC i jego zastępców? »

Instrumenty antykorupcyjne w administracji

Aktualizacja: 16.03.2010

Urząd musi ciągle doskonalić swój system antykorupcyjnySprawne funkcjonowanie Systemu Zapobiegania Zagrożeniom Korupcyjnym jest możliwe wówczas, gdy instytucja działa zgodne z filozofią ciągłego doskonalenia. Występowanie pomyłek jest bowiem nieuchronne. Natomiast błędem jest niewyciąganie wniosków ze złego postępowania. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama