reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Stolica: Wandale zniszczyli przystanki; naprawa kosztowała 750 tys. zł

Aktualizacja: 28.07.2012

750 tys. zł kosztowała naprawa zniszczonych przez chuliganów przystanków autobusowych i tramwajowych w pierwszej połowie roku. ZTM podczas akcji "Powiadom, nie toleruj" zachęca pasażerów, by zgłaszali policji lub straży miejskiej przypadki wandalizmu. »

Warszawa: Graffiti dla uczczenia artystów-powstańców

Aktualizacja: 30.07.2012

W ramach akcji Graffiti Jam, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w stolicy powstało wielkie graffiti przedstawiające wizerunki artystów, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim. Jego 68. rocznica przypada w środę. »

Białowieski Park Narodowy nie zostanie powiększony

Aktualizacja: 26.07.2012

Ministerstwo Środowiska na razie nie planuje powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego - poinformował wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody Janusz Zaleski. »

Białystok: ok. 60 mln zł nadwyżki w budżecie po pierwszym półroczu

Aktualizacja: 26.07.2012

Blisko 60 mln zł nadwyżki jest w budżecie Białegostoku po pierwszym półroczu tego roku - poinformowała na konferencji prasowej skarbnik miasta Stanisława Kozłowska. Dodała, że o 21 mln zł spadło zadłużenie miasta. »

Lokalne lotnisko w Kaniowie otrzyma pieniądze na rozwój

Aktualizacja: 26.07.2012

Samorząd woj. śląskiego przeznaczył blisko 800 tys. zł na rozwój infrastruktury lokalnego lotniska w Kaniowie k. Czechowic-Dziedzic. Władze lotniska myślą o przedłużeniu drogi startowej. »

M. Boni: inwestycja w cyfryzację może przynieść miliony złotych oszczędności

Aktualizacja: 24.07.2012

Proces przechodzenia ze świata analogowego do cyfrowego jest kosztowny, ale przyniesie konkretne efekty. Przede wszystkim miliony złotych oszczędności, ale również poprawienie wskaźnika innowacyjności polskiej gospodarki, a co za tym idzie, również jej kondycji. – Polska musi sprostać stojącym przed nią wyzwaniom technologicznym – mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. »

Podlaskie: 70,6 mln zł z UE na odnawialne źródła energii

Aktualizacja: 25.07.2012

Projekty dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Podlaskiem, jak budowa biogazowni, elektrowni wodnych czy wiatrowych, mają szansę na dofinansowanie z UE w ramach konkursu ogłoszonego 25 lipca przez zarząd województwa podlaskiego. »

Śląskie: w sierpniu pierwsze umowy w ramach programu "Mój rynek"

Aktualizacja: 25.07.2012

Najpóźniej na początku sierpnia zarząd woj. śląskiego zatwierdzi listę gmin, które dostaną dofinansowanie na budowę i modernizację lokalnych targowisk w ramach programu "Mój rynek". Potem zostaną podpisane umowy z samorządami. Do podziału jest 11,2 mln zł. »

Dzisiaj wszyscy chcą być hot

Aktualizacja: 26.07.2012

Coraz więcej miast, miasteczek i wsi chce mieć bezpłatne hotspoty na rynkach, w urzędach czy na dworcach. Na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by utworzyć takie internetowe punkty, czeka 46 samorządów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Kujawsko-Pomorskie: prawie 7 milionów na drogi do pól

Aktualizacja: 25.07.2012

Prawie 7 milionów złotych dotacji dla 87 gmin na modernizację 80 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych przeznaczył zarząd województwa kujawsko-pomorskiego - poinformowała rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska. »

Mieszkańcy wybiorą slogan promujący Katowice

Aktualizacja: 24.07.2012

W najbliższych latach Katowice zamierzają promować się podkreślając zachodzące w mieście przemiany w różnych dziedzinach życia. Slogan promujący stolicę Górnego Śląska mają do końca lipca wybrać sami mieszkańcy. »

Rusza program dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 24.07.2012

Warszawiacy z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie m.in. dopłat do opieki nad dzieckiem w żłobku lub przedszkolu, kursu prawa jazdy czy specjalnego wyposażenia samochodu w ramach programu "Aktywny samorząd". Wnioski można składać od 1 sierpnia. »

Podlaskie: 15,3 mln zł z UE na e-usługi medyczne

Aktualizacja: 25.07.2012

Ponad 15,3 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać projekty dotyczące poprawy funkcjonowania ochrony zdrowia w Podlaskiem dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych. Nabór wniosków rozpoczął się we wtorek, potrwa do 24 września. »

Lubelskie: podpisano kolejne umowy na remonty dróg

Aktualizacja: 24.07.2012

Remont prawie 17 km dróg na Lubelszczyźnie będzie dodatkowo dofinansowany z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pięć kolejnych umów, opiewających na 2,1 mln zł, podpisali w Lublinie przedstawiciele samorządów oraz wojewoda lubelski »

Defibrylator w starostwie w Ostrowie Wielkopolskim

Aktualizacja: 23.07.2012

Automatyczny defibrylator serca zamontowano w siedzibie starostwa powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Urządzenie może uratować życie w przypadku zaburzeń pracy serca. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama