reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Mirosław Sekuła oficjalnym kandydatem PO na marszałka woj. śląskiego

Aktualizacja: 03.01.2013

Mirosław Sekuła - obecny wiceminister finansów, a w przeszłości szef Najwyższej Izby Kontroli - jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego marszałka woj. śląskiego. »

Od lipca 1378 osób straci pracę w administracji?

Aktualizacja: 02.01.2013

Wojewódzkie centra usług wspólnych - tak mają się nazywać nowe jednostki, które od 1 lipca 2013 r. przejęłyby obsługę administracyjno-logistyczną w urzędach podległych wojewodom. Projekt utworzenia centrów przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. »

Opole: Postępowanie ws. byłego szefa więzienia w Opolu umorzone

Aktualizacja: 02.01.2013

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku umorzyła postępowanie ws. odwołanego w październiku ub. r. szefa więzienia w Opolu. Postępowanie dotyczyło rysunków autorstwa b. szefa więzienia, które miały znieważać uczucia religijne lub miejsca pamięci. »

Gliwice: W programie "Rodzina 3+" zniżki dla rodzin wielodzietnych

Aktualizacja: 02.01.2013

W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta. »

Od wtorku nowa lista leków refundowanych

Aktualizacja: 02.01.2013

Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy. »

Podlaskie: Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm

Aktualizacja: 23.12.2012

9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku. »

Mazowieckie: Od 1 stycznia - likwidacja 18 posterunków policji

Aktualizacja: 23.12.2012

Kolejnych 18 posterunków policji zostanie zlikwidowanych od 1 stycznia na terenie 4 powiatów woj. mazowieckiego. Przestaną istnieć m.in. wszystkie posterunki działające w ramach komendy policji w Siedlcach. W ich miejsce powstaną 3 komisariaty - podała policja. »

Poznań będzie mieć nową spalarnię odpadów komunalnych

Aktualizacja: 23.12.2012

Spółka Sita-Zielona Energia, której udziałowcem jest Sita Polska, spółka zależna koncernu Suez Environnement, zbuduje wraz z miastem spalarnię odpadów komunalnych - poinformował prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Szacunkowy koszt inwestycji to 724 mln zł. »

Śląskie: Wniosek o referendum ws. likwidacji straży miejskiej w Żywcu

Aktualizacja: 23.12.2012

Grupa mieszkańców Żywca (Śląskie) chce likwidacji tamtejszej straży miejskiej. Złożyli w magistracie wniosek o przeprowadzenie w tej sprawie referendum - poinformował Grzegorz Szczotka z Kongresu Nowej Prawicy, który wspiera obywatelską inicjatywę. »

Pomorskie: Radni przyjęli budżet województwa na 2013 r.

Aktualizacja: 23.12.2012

Dochody w wysokości ponad 761 mln zł zaplanowano w budżecie na 2013 r. woj. pomorskiego, który przegłosowali radni sejmiku. Wydatki ustalono na ponad 762 mln zł. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport. »

Poznań: Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej miasta

Aktualizacja: 23.12.2012

Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej przewiduje uchwalony w piątek budżet Poznania. Nadwyżka zostanie przekazana na spłatę zadłużenia miasta. »

Podkarpackie: Radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli budżet na 2013 r.

Aktualizacja: 23.12.2012

60 mln zł wyniesie deficyt w budżecie województwa podkarpackiego na przyszły rok. Radni sejmiku województwa głosami koalicji PO-PSL-SLD przyjęli budżet. Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta określił budżet jako realistyczny. »

Radom: Wybrano firmę, która dokończy remont dworca kolejowego

Aktualizacja: 23.12.2012

Remont dworca kolejowego w Radomiu, który w ubiegłym roku rozpoczął Mostostal Białystok, dokończy inna firma - SKB. PKP odstąpiły od umowy z byłym wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji. Dworzec ma być gotowy do maja 2013 r. »

Ruda Śląska: Radni uchwalili stawki opłat za odbiór śmieci

Aktualizacja: 23.12.2012

11 i 17 zł za odbiór śmieci od osoby będą płacić od lipca przyszłego roku mieszkańcy Rudy Śląskiej - zdecydowali w piątek radni. Wysokość stawki będzie zależała od tego, czy odpady będą segregowane. »

Białystok: 5 mln zł kosztowała modernizacja bazy pogotowia lotniczego

Aktualizacja: 17.12.2012

5 mln zł kosztowała gruntowna modernizacja bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Inwestycja jest w 85 proc. dofinansowana ze środków UE. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Dziubałko

Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama