reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rozwój miast z pomocą funduszy z Norwegii

Aktualizacja: 03.10.2012

Nawet 550 tys. euro będą mogły otrzymać partnerstwa samorządowe na opracowywanie strategii rozwoju obszarów miejskich - mówił wiceminister Paweł Orłowski podczas inauguracji Programu Regionalnego: Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, która odbyła się 1 października 2012 r. w Warszawie. »

„Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej- druga edycja” - Konkurs rozstrzygnięty

Aktualizacja: 03.10.2012

Minister Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnął konkurs ofert złożonych w ramach Resortowego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na 2012r. „Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej- druga edycja”. »

Zarząd Mazowsza chce zwrotu środków wydanych na sprowadzanie turystów

Aktualizacja: 03.10.2012

Władze województwa mazowieckiego będą domagać się w sądzie od Skarbu Państwa zwrotu pieniędzy, które samorząd wydał na sprowadzenie do kraju klientów upadłych biur podróży. Województwo na sprowadzenie turystów wydało z własnych pieniędzy ponad 200 tys. zł. »

Warmińsko-mazurskie: W Ełku ruszy park technologiczny

Aktualizacja: 03.10.2012

W połowie października w Ełku rozpocznie działalność Park Naukowo-Technologiczny - poinformował prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że park zaoferuje inwestorom w atrakcyjnych cenach powierzchnię biurową, laboratoryjną i produkcyjną. »

Pod Kluczborkiem otwarto zbiornik retencyjny za 29 mln zł

Aktualizacja: 03.10.2012

Pod Kluczborkiem otwarto we wtorek zbiornik retencyjny o powierzchni ok. 60 ha. Zbiornik ma pełnić również funkcje przeciwpowodziowe i rekreacyjne. Może pomieścić 1,4 mln metrów sześc. wody. Kosztował 29 mln zł. »

Komputery z dostępem do internetu dla ubogich białostoczan

Aktualizacja: 01.10.2012

Blisko 400 komputerów z dostępem do internetu mogą otrzymać ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne oraz emeryci i renciści z Białegostoku. W poniedziałek ruszył drugi nabór wniosków do projektu, który ma zapobiec tzw. wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców. »

Częstochowa: Powstanie Centrum Integracji Społecznej dla bezrobotnych

Aktualizacja: 29.09.2012

Centrum Integracji Społecznej skierowane do ok. 300 osób długotrwale bezrobotnych i bezdomnych powstanie w Częstochowie. Będą sprzątać torowiska, przystanki, pracować przy utrzymaniu zieleni miejskiej, terenów szkolnych oraz porządkowaniu obrzeży miasta. »

Samorząd województwa włącza się w prowadzenie Zamku Cieszyn

Aktualizacja: 29.09.2012

Samorząd Śląskiego będzie współprowadził Zamek Cieszyn - instytucję, w której mieści się jedno z najważniejszych centrów design w Polsce. Lokalne władze nie były w stanie samodzielnie prowadzić obiektu, teraz marszałek zdejmie z nich połowę ciężaru finansowego. »

Krakowskie lotnisko uruchamia własną sieć taksówkową

Aktualizacja: 29.09.2012

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice od poniedziałku uruchomi własną sieć taksówkową, która będzie miała wyłączność na postój przed terminalami pasażerskimi lotniska. Zdaniem przedstawicieli portu jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w naszym kraju. »

Wielkopolscy strażacy rozdadzą 7,3 tys. czujników czadu

Aktualizacja: 29.09.2012

7,3 tys. czujników czadu i dymu rozdadzą wielkopolscy strażacy przed sezonem zimowym. Jak przypomina straż pożarna, każdej zimy w Polsce w swoich domach ginie ponad 400 osób, a 3 tys. trafia do szpitali. »

Dolnośląskie: Kamień węgielny pod budowę mostu na Odrze

Aktualizacja: 29.09.2012

Ponad 172 mln zł ma kosztować budowa nowego mostu na Odrze, który połączy gminy Brzeg Dolny i Miękinia (Dolnośląskie). »

Kujawsko-Pomorskie: Zakończono projekt energii solarnej w Łubiance

Aktualizacja: 29.09.2012

Ponad 700 domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej wyposażono w systemy baterii słonecznych na terenie gminy Łubianka. Program instalacji ekologicznych źródeł energii udało się zrealizować dzięki funduszom unijnym. »

Zachodniopomorskie: Województwo kupi 7 elektrycznych pociągów osobowych

Aktualizacja: 29.09.2012

Województwo zachodniopomorskie kupi siedem używanych pociągów elektrycznych, które zasilą tabor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. »

Samorząd Olsztynka za budową lotniska w Wilkowie

Aktualizacja: 28.09.2012

Samorząd Olsztynka chce, by w pobliskim Wilkowie powstało lotnisko posiadające prawie trzykilometrowy pas startowy i obsługujące samoloty na rejsach krajowych i zagranicznych. Radni Olsztynka przyjęli w plan zagospodarowania dla lotniska lokalnego. »

Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Aktualizacja: 28.09.2012

Radni powiatu giżyckiego zdecydowali o przekształceniu miejscowego szpitala z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Giżycku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadłużenie szpitala wynosi obecnie 5 mln zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama