reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

W śląskich tramwajach pojawią się kamery monitoringu

Aktualizacja: 23.10.2012

W ok. 150 wagonach Tramwajów Śląskich wkrótce zostaną zainstalowane kamery monitoringu. Spółka liczy, że dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pasażerów. Docelowo monitoring ma pojawić się we wszystkich pojazdach Tramwajów Śląskich. »

Władze Warszawy sondują budżet obywatelski

Aktualizacja: 22.10.2012

Władze Warszawy sondują ideę budżetu obywatelskiego, czyli takiego, w którym pieniądze są przeznaczane na realizację projektów mieszkańców. Pilotaż prowadzony jest w Domu Kultury Śródmieście. »

Wrze czy stygnie - o temperaturze partycypacji w polskich samorządach

Aktualizacja: 19.10.2012

Tylko 10% Polaków zadeklarowało, że brało udział w jakichkolwiek konsultacjach społecznych organizowanych w gminach. Czy więc partycypacja jest elitarna? W jakim stopniu jest rozwinięta? Co lub kto stoi na drodze do partycypacji? Dlaczego aż 20% gmin podejmuje decyzje bez żadnych konsultacji z mieszkańcami? Kim jest i jaki jest typowy aktywny Polak? »

Śląskie: Nabór do programu "Radosna Szkoła" na 2013 rok

Aktualizacja: 18.10.2012

Rozpoczął się nabór do programu rządowego "Radosna Szkoła" na 2013 rok. Program wspiera budowę przyszkolnych placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych. Dotąd z programu skorzystało ok. 1060 szkół podstawowych z 1200 w województwie śląskim. »

Ile zapłacimy za śmieci w roku 2013? - Konferencja

Aktualizacja: 18.10.2012

W lipcu ubiegłego roku uchwalono ustawę mówiącą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Bez obaw możemy stwierdzić, że jest to rewolucja na rynku gospodarowania odpadami. »

Wrocław: Magistrat ustali, ile żłobków na terenie miasta działa legalnie

Aktualizacja: 17.10.2012

Wrocławski magistrat sprawdzi, ile w mieście jest prywatnych, niezarejestrowanych żłobków, i czy działają one legalnie. Kontrola ta związana jest z nieprawidłowościami w jednym z niezarejestrowanych żłobków, którego opiekunki miały znęcać się nad dziećmi. »

Ponad 46 tys. funkcjonariuszy otrzyma 300 zł podwyżki

Aktualizacja: 17.10.2012

Ponad 46 tys. funkcjonariuszy BOR, strażaków i pograniczników otrzyma po 300 zł podwyżki brutto; rząd przyjął rozporządzenia konieczne do wypłaty pieniędzy. Łącznie na podwyżki zostanie przeznaczone ponad 76 mln zł - podało MSW. »

Lubelskie: Czterej strażnicy graniczni zatrzymani za korupcję

Aktualizacja: 17.10.2012

Czterech strażników granicznych z polsko-białoruskiego przejścia w Terespolu (Lubelskie), podejrzanych o korupcję, zatrzymali funkcjonariusze służb wewnętrznych Komendy Głównej Straży Granicznej. »

Dodatkowe pieniądze z NFZ nie pokryją potrzeb szpitali

Aktualizacja: 16.10.2012

Uruchomienie środków z funduszu zapasowego NFZ to dobra wiadomość dla mazowieckiej służby zdrowia, ale środki te nie pokryją rzeczywistych potrzeb szpitali i przychodni - twierdzi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. »

Pszczyna: Wniosek o referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej

Aktualizacja: 16.10.2012

Grupa mieszkańców Pszczyny (Śląskie) domaga się likwidacji tamtejszej Straży Miejskiej. W poniedziałek w miejscowym magistracie złożono wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie. »

Stolica finansuje dzieciom szczepienia przeciw pneumokokom

Aktualizacja: 15.10.2012

Dzieci w wieku 24-36 miesięcy, które mieszkają na terenie stolicy mogą zostać za darmo zaszczepione przeciwko pneumokokom, bakteriom szczególnie groźnym dla maluchów. Akcja szczepień finansowana przez miasto stołeczne Warszawa trwa do 7 grudnia tego roku. »

Ostatnie wolne miejsca na I Ogólnopolskie Forum PPPortal.pl

Aktualizacja: 19.10.2012

Już wkrótce odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń poświęconych tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego. PPPortal.pl w dniu 25 października 2012 r., organizuje w Katowicach konferencję pn. „I Ogólnopolskie Forum PPPortal.pl – Dotychczasowe osiągnięcia, a przyszłość PPP w Polsce”. »

NFZ uruchamia dodatkowe pieniądze na świadczenia zdrowotne

Aktualizacja: 11.10.2012

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia dodatkowe pieniądze na świadczenia zdrowotne. Z funduszu zapasowego dodatkowo na świadczenia zostanie przeznaczone ponad 416,9 mln zł - poinformowała prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz. »

NSA oddalił skargi niepowołanych kandydatów na sędziów

Aktualizacja: 10.10.2012

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił we wtorek skargi czterech kandydatów na sędziego, których powołania na to stanowisko odmówił prezydent Lech Kaczyński. Sądy administracyjne nie mogą rozstrzygać, czy prezydent miał takie prawo - orzekł NSA. »

MEN chce skrócić urlop nauczycieli

Aktualizacja: 10.10.2012

Ograniczenie wymiaru urlopu nauczycieli do 47 dni - to jedna z propozycji przedstawionych przez stronę rządową przedstawicielom oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych podczas spotkania w MEN ws. zmian w ustawie Karta Nauczyciela. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama