| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Warszawa chce być siedzibą Zielonego Funduszu Klimatycznego

Aktualizacja: 27.08.2012

Warszawa chce zostać główną siedzibą Zielonego Funduszu Klimatycznego ONZ (GCF). Swoją ofertę zaprezentowała w sobotę podczas spotkania zarządu GCF w Genewie. Stolica Polski ma pięciu konkurentów, którzy przedstawili bardzo zróżnicowane oferty. »

Podkarpackie: prawie 2,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Aktualizacja: 27.08.2012

Prawie 2,5 mln zł zostanie przeznaczone w 10 podkarpackich powiatach na programy aktywizujące osoby bezrobotne. Pieniądze te udało się zaoszczędzić powiatowym urzędom pracy na bieżącej działalności. »

Pomorskie: 28 zagród i wsi uczestniczy w konkursie "Piękna Wieś"

Aktualizacja: 27.08.2012

15 zagród rolniczych i 13 wsi bierze udział w wojewódzkim etapie konkursu "Piękna Wieś" w Pomorskiem. Celem konkursu, organizowanego od 1993 roku, jest poprawa wyglądu i estetyki wsi w regionie. Wyniki plebiscytu poznamy we wrześniu. »

Ruszyła piąta edycja Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego

Aktualizacja: 27.08.2012

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak ogłosiła rozpoczęcie piątej edycji Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Celem rankingu jest wyróżnienie aktywnych samorządów, a także diagnoza sytuacji gospodarczej regionu. »

Kongres Turystyki w Nysie

Aktualizacja: 24.08.2012

Związek Miast Polskich wspólnie z miastem Nysa organizuje 6-7 września br. Kongres Turystyki. »

Gminne przetargi w gospodarce odpadami komunalnymi

Aktualizacja: 24.08.2012

Część gmin rozpoczęło już przygotowania przetargów wyłaniające firmy, które od przyszłego roku będą odbierać odpady komunalne. Pojawia się mnóstwo pytań jak w praktyce przygotować taki przetarg?  »

Władze Łodzi zachęcają instytucje publiczne, by przeniosły tam swoje siedziby

Aktualizacja: 23.08.2012

Władze Łodzi zachęcają instytucje centralne, w tym IPN, borykające się z problemami lokalowymi w stolicy, do skorzystania z oferty wynajmu nieruchomości na terenie tego miasta. Jest tam ponad 200 tys. m kw. powierzchni biurowych, z czego mniej więcej 17 proc. jest do wynajęcia. »

Olsztyn: Lokatorzy wycofują pozwy przeciw gminie ws. podwyżki czynszu

Aktualizacja: 23.08.2012

Lokatorzy mieszkań komunalnych w Olsztynie wycofują z sądu pozwy przeciw gminie o nieuzasadnione podwyżki czynszów. Najemcy zdecydowali się na rezygnację z postępowania w sądzie po niekorzystnych dla nich wyrokach. »

Opolskie: Prezydent Kędzierzyna-Koźla odpiera zarzuty wojewody

Aktualizacja: 23.08.2012

Prezydent Kędzierzyna-Koźla odpiera zarzuty wojewody, twierdząc, że w jego działaniach trudno doszukać się znamion przestępstwa. Wojewoda zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta w zw. z realizacją uchwał o likwidacji szkół. »

Śląskie: Projekt powołania szkół sportowych dla dzieci niepełnosprawnych

Aktualizacja: 23.08.2012

Naukę w klasach sportowych od szkoły podstawowej zakłada projekt powołania Zespołu Społecznych Zintegrowanych Szkół Sportowych "Razem" w województwie śląskim. Nad jego realizacją czuwa komitet honorowy składający się m.in. z samorządowców i wykładowców. »

Białystok: Kilkaset osób może skorzystać z badań profilaktyki nadciśnienia

Aktualizacja: 23.08.2012

Kilkuset mieszkańców Białegostoku będzie mogło do końca 2012 roku skorzystać z bezpłatnych badań w ramach profilaktyki nadciśnienia. Miasto przeznaczyło na ten program prawie 290 tys. zł. »

Metro Warszawskie: nie ma decyzji ws. drążenia II linii od strony Pragi

Aktualizacja: 23.08.2012

Nie ma decyzji w sprawie drążenia tunelu II linii metra pod Wisłą od strony Pragi - oświadczyło Metro Warszawskie. »

Podkarpackie: Ponad 20 mln zł za uzbrojenie terenów w Przemyślu

Aktualizacja: 22.08.2012

Ponad 20 mln zł kosztowało uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu na Podkarpaciu. Za tę sumę wykonano m.in. drogi dojazdowe do strefy oraz sieć kanalizacyjną. Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych. »

Olsztyn: Dostawcą tramwajów będzie firma Solaris

Aktualizacja: 22.08.2012

Firma Solaris dostarczy 15 składów tramwajowych dla Olsztyna. Komisja przetargowa uznała jej ofertę za najkorzystniejszą - poinformowała Magdalena Górecka z olsztyńskiego magistratu. »

Bydgoszcz: Miasto chce kupić budynek dla stomatologów

Aktualizacja: 22.08.2012

Ponad 400 tys. zł wpłaciły władze Bydgoszczy jako zaliczkę na poczet rokowań w sprawie zakupu gmachu dawnej dyrekcji kolejowej. Budynek ma być przeznaczony na potrzeby planowanego wydziału stomatologii Collegium Medicum UMK. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »