reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Podkarpackie: Ponad 3,5 mln zł na uzbrojenie terenów w Łańcucie

Aktualizacja: 26.09.2012

Ponad 3,5 mln zł kosztować będzie uzbrojenie terenów pod przyszłe inwestycje w Łańcucie (Podkarpackie). Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku - poinformował zastępca burmistrza Łańcuta Henryk Pazdan. »

Świętokrzyskie: Kulturalny telemost połączy trzy miasta

Aktualizacja: 26.09.2012

Trzy miasta województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski - połączy kulturalny telemost. Dzięki kamerom i telebimom, miasta będą mogły wspólnie organizować i transmitować imprezy kulturalne. »

Śląskie: Gminy i instytucje oszczędzą 8 mln zł na rachunkach za prąd

Aktualizacja: 25.09.2012

Blisko 8 mln zł zaoszczędzi 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 związanych z nimi spółek i instytucji dzięki wspólnemu przetargowi na zakup energii. We wtorek komisja przetargowa zdecydowała, że prąd dostarczy Tauron, który złożył najtańszą ofertę. »

Małopolskie: Dyspozytornie pogotowia tylko w Krakowie i Tarnowie

Aktualizacja: 25.09.2012

Kończą się prace związane z przyłączaniem lokalnych dyspozytorni pogotowania ratunkowego z terenu Małopolski do dwóch skoncentrowanych dyspozytorni medycznych w Krakowie i Tarnowie. Od lutego przyszłego roku w tych miastach będzie zapadała decyzja o wysłaniu karetki. »

Podlaskie: Gminy nie podejmują uchwał, autobusy mogę nie wyjechać

Aktualizacja: 25.09.2012

Od 2013 r. na drogi w Podlaskiem mogą nie wyjeżdżać autobusy, bo większość gmin nie podjęła dotąd uchwał określających miejsca przystanków autobusowych, a bez tego samorząd województwa nie wyda zezwoleń przewoźnikom - ostrzega urząd marszałkowski w Białymstoku. »

79 proc. lekarzy przepisuje recepty płatne zamiast refundowanych

Aktualizacja: 25.09.2012

79 proc. medyków posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przepisuje pacjentom leki pełnopłatne zamiast refundowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez wydawcę specjalistycznego serwisu "Medycyna Praktyczna" na 1003 polskich lekarzach. »

Podkarpackie: Przesunięto termin otwarcia ofert na dokończenie A4

Aktualizacja: 25.09.2012

Po raz szósty został przesunięty termin otwarcia ofert w przetargu na dokończenie budowy odcinka A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny. Powodem jest bardzo duża liczba pytań złożonych przez zainteresowane firmy. »

Opole: Wspólny transport i promocja turystyki wśród zadań aglomeracji

Aktualizacja: 25.09.2012

Wspólny transport zbiorowy dla mieszkańców i wspólna promocja atrakcji turystycznych - to oczekiwania władz gmin wchodzących w skład rozpoczynającej działalność Aglomeracji Opolskiej. W poniedziałek odbyło się jej pierwsze uroczyste zgromadzenie. »

Podlaskie: Przybędzie atrakcji turystycznych w Augustowie

Aktualizacja: 23.09.2012

Kosztem 13 mln zł w Augustowie zostanie zmodernizowany miejski park oraz przybędzie ścieżek rowerowych, które zimą będą mogły być używane do biegów narciarskich - poinformowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. »

Kujawsko-Pomorskie: Rusza program stypendialny dla doktorantów

Aktualizacja: 23.09.2012

Od poniedziałku doktoranci z regionu kujawsko-pomorskiego będą mogli ubiegać się o stypendia z programu "Krok w przyszłość" samorządu wojewódzkiego. W roku akademickim 2012/2013 dla młodych naukowców zarezerwowano w regionalnym budżecie 1,9 miliona złotych. »

Warszawa: 277 tys. zł na odmulenie Portu Praskiego

Aktualizacja: 23.09.2012

Niski stan wody w Wiśle skłonił władze Warszawy do przeznaczenia ponad 277 tys. zł na usunięcie głazów i odmulenie wejścia do Portu Praskiego, w którym znajduje się komisariat rzeczny policji. Prace mają ruszyć na przełomie września i października. »

Warmińsko-mazurskie: Bezpłatna szkoła rodzenia dla ciężarnych z Ełku

Aktualizacja: 23.09.2012

50 ciężarnych z Ełku (Warmińsko-mazurskie) będzie mogło skorzystać do końca roku z bezpłatnej szkoły rodzenia. Miasto sfinansuje kursy dla przyszłych mam z nadwyżek wypracowanych przez miejski szpital - powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. »

Samorządowcy: brakuje nam ponad 8 mld zł rocznie; nie będzie na inwestycje

Aktualizacja: 21.09.2012

W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się marsz protestacyjny samorządowców, którzy biją na alarm; twierdzą, że decyzje władz centralnych zaburzyły równowagę finansową gmin, powiatów i województw. Według ich szacunków brakuje im 8 mld zł rocznie. »

Mazowieckie: Wyprawki dla uczniów z gmin dotkniętych przez wichury

Aktualizacja: 21.09.2012

Ponad 250 uczniów z pięciu gmin w regionie radomskim, które ucierpiały w wyniku tegorocznych wichur, otrzymało wyprawki szkolne. Dzieci skorzystały też z wakacyjnych wyjazdów wypoczynkowych - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. »

Koleje Śląskie ogłosiły przetargi na zespoły trakcyjne i lokomotywy

Aktualizacja: 21.09.2012

Koleje Śląskie - spółka należąca do samorządu wojewódzkiego, która na Śląsku zastąpi Przewozy Regionalne - ogłosiły przetargi na dostawę 36 spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT) i 10 lokomotyw elektrycznych. Łączna wartość tych zamówień to ponad 170 mln zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama