reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Samorządowcy apelują do premiera w sprawie mediów publicznych

Aktualizacja: 06.07.2012

Konwent Marszałków Województw RP, który obradował w Sieniawie (Podkarpackie), zaapelował do premiera Donalda Tuska o podjęcie jak najszybszych działań, które zapewnią "stabilne źródła finansowania regionalnym oddziałom mediów publicznych". »

Stołeczny ratusz doradza jak się zachować podczas burzy

Aktualizacja: 05.07.2012

Jak się zachować podczas burzy, w co się zaopatrzyć, gdy długo nie ma prądu, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej - na te i podobne pytania odpowiada "Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożenia" wydany przez urząd miasta Warszawy. »

Gorzów Wielkopolski uruchomił geoportal

Aktualizacja: 05.07.2012

Od lipca br. internauci mogą korzystać z geoportalu, pozwalającego np. wyszukać nieruchomość lub jej adres. Portal ten został uruchomiony przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego - poinformowała rzecznik gorzowskiego magistratu Anna Zaleska. »

25,1 mln zł na odnowienie mazowieckich targowisk

Aktualizacja: 05.07.2012

25,1 mln zł zostanie przeznaczonych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację 27 targowisk w mazowieckich miejscowościach - odpowiednie umowy podpisano w Warszawie. Targowiska mają zyskać m.in. zadaszenie, dostęp do prądu i bieżącej wody. »

Wojewoda śląski zaapelował, by reagować na przejawy przemocy domowej

Aktualizacja: 04.07.2012

Wojewoda śląski zwrócił się do mieszkańców województwa, by nie pozostawali obojętnymi na przejawy przemocy domowej, zwłaszcza gdy dotyka ona dzieci; do samorządowców zaapelował o zbudowanie szczelnego systemu, który będzie chronił najmłodszych. »

Gorzów Wielkopolski: 181 mln zł z UE na inwestycję wodno-ściekową

Aktualizacja: 05.07.2012

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie popisało z funduszem ochrony środowiska umowę ws. dofinansowania w kwocie 181 mln zł projektu związanego z rozbudową i modernizacją systemu wodno-ściekowego w mieście i okolicznych gminach. »

Powstał największy rekreacyjny zbiornik wodny na Roztoczu

Aktualizacja: 05.07.2012

W Krasnobrodzie (Lubelskie) oddano do użytku największy rekreacyjny zbiornik wodny na Roztoczu. Akwen zajmuje 23 hektary i można uprawiać na nim sporty wodne. Na środku zalewu usypano wyspę, na której po wakacjach mają powstać baseny. »

Warmińsko-Mazurskie: samorząd chce odzyskać lotnisko w Szymanach

Aktualizacja: 05.07.2012

Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył w środę do połowy września cywilny proces o wydanie regionalnemu samorządowi lotniska w Szymanach k. Szczytna przez spółkę Port Lotniczy Mazury, która dzierżawiła ten obiekt przez ostatnie lata. »

MEN: podwyżki dla nauczycieli w 2013 r. tylko w drodze racjonalizacji wydatków

Aktualizacja: 04.07.2012

Według wiceministra edukacji Macieja Jakubowskiego ewentualna podwyżka płac nauczycieli w 2013 roku możliwa będzie tylko przez racjonalizację obecnych wydatków. Wiceminister mówił o tym w środę podczas czatu na portalu Serwisu Samorządowego PAP. »

Częstochowa: radni za włączeniem 25 ha do Wałbrzyskiej SSE

Aktualizacja: 04.07.2012

Częstochowscy radni zgodzili się, by 25-hektarowy teren w dzielnicy Dźbów został włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało biuro prasowe częstochowskiego magistratu. »

Warszawa: tramwaje na moście Skłodowskiej-Curie w przyszłym roku

Aktualizacja: 04.07.2012

Tramwaje przejadą mostem Skłodowskiej-Curie być może na początku przyszłego roku. Na razie na moście układane jest torowisko oraz sieć trakcyjna. Budowy części tramwajowej nie zakończono w terminie, który minął 30 czerwca. »

Podkarpackie: 14,5 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Aktualizacja: 04.07.2012

14,5 mln zł otrzymały samorządy z Podkarpacia na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy na ten cel wręczyła w środę przedstawicielom 21 powiatów wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. »

Pieniądze z tzw. funduszu szwajcarskiego - rozdysponowane

Aktualizacja: 04.07.2012

Rozdysponowano już wszystkie pieniądze przyznane Polsce z tzw. funduszu szwajcarskiego. Jak poinformował we wtorek resort rozwoju regionalnego, podpisano łącznie 58 umów na kwotę 464,57 mln franków szwajcarskich. Realizacja inwestycji potrwa do 2017 r. »

Rząd za większą anonimowością danych w Systemie Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 04.07.2012

Zwiększenie poziomu anonimowości danych gromadzonych w Systemie Informacji Oświatowej (SIO), dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez szkoły i poradnie, zakłada projekt nowelizacji ustawy o nowym SIO. We wtorek przyjął go rząd. »

Premier: w październiku nowe otwarcie w pracach rządu

Aktualizacja: 04.07.2012

Najprawdopodobniej w październiku, kiedy zrealizowane zostaną główne cele expose, zostanie przedstawiony plan zadań na dalszą część kadencji - powiedział premier Donald Tusk w wywiadzie dla "Polityki". Zapowiedział też ratyfikację konwencji o zwalczaniu przemocy wobec kobiet. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama