reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Filharmonia Śląska przeniesie się do tymczasowej siedziby w Chorzowie

Aktualizacja: 20.06.2012

Przez cały sezon artystyczny 2012/2013 muzycy Filharmonii Śląskiej w Katowicach będą koncertowali w tymczasowej siedzibie w Chorzowie. Gościny udzieliło jej Chorzowskie Centrum Kultury. Przeprowadzka ma związek z trwającą przebudową katowickiego gmachu. »

Pociągi Kolei Mazowieckich do lotniska Modlin pojadą 29 czerwca

Aktualizacja: 20.06.2012

Od 29 czerwca pociągi, które będą uruchamiane przez Koleje Mazowieckie, zapewnią dogodny dojazd pasażerom do stacji Modlin. Dalej do Mazowieckiego Portu Lotniczego podróżnych zabiorą specjalne autobusy - napisano we wspólnym komunikacie KM i podwarszawskiego lotniska. »

Pomorskie: Pierwszy wyrok ws. korumpowania urzędników

Aktualizacja: 20.06.2012

Przed Sądem Rejonowym w Chojnicach (Pomorskie) zapadł pierwszy wyrok w sprawie o korupcję, o którą został oskarżony przedsiębiorca budowlany i czworo urzędników, w tym burmistrz Białego Boru (Zachodniopomorskie). »

Gdańsk otrzyma ponad 378 mln zł z UE na Trasę Sucharskiego

Aktualizacja: 19.06.2012

Gdańsk otrzyma ponad 378 mln zł z funduszy unijnych na budowę Trasy Sucharskiego. Droga łączy port z południową obwodnicą Gdańska i autostradą A1. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca roku. »

Radni sejmiku warmińsko-mazurskiego przyjęli plan gospodarki odpadami

Aktualizacja: 19.06.2012

Radni sejmiku warmińsko-mazurskiego przyjęli we wtorek plan gospodarki odpadami - dzieli on region na pięć stref, z których każda będzie samodzielnie gospodarowała swoimi odpadami. Warmińsko-mazurskie jest pierwszym polskim regionem, który przyjął taki plan. »

Warszawa: Od 20 czerwca będą obowiązywały godzinowe opłaty za żłobek

Aktualizacja: 19.06.2012

Od 20 czerwca rodzice będą płacić w Warszawie stawkę godzinową za opiekę nad dzieckiem w żłobku. Wynosi ona 1,78 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w placówce. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie dziecka. Niektórzy będą mogli skorzystać z ulg. »

Olsztyn: Pozwy lokatorów mieszkań komunalnych ws. podwyżek czynszu

Aktualizacja: 19.06.2012

421 mieszkańców mieszkań komunalnych w Olsztynie złożyło do sądu pozwy przeciw gminie, bo nie zgadzają się na 115-proc. podwyżkę czynszu - poinformowała we wtorek PAP reprezentująca lokatorów Natalia Gątarska. Podwyżki uchwalili w styczniu olsztyńscy radni. »

Nowoczesna biblioteka multimedialna w Lublinie

Aktualizacja: 19.06.2012

Nowoczesną bibliotekę multimedialną wyposażoną zarówno w tradycyjne zbiory książek, jak i w filmy, muzykę, gry edukacyjne otwarto we wtorek w Lublinie. W przyszłości będzie się tu też mieścić amerykańskie centrum kultury i informacji "American Corner". »

Podkarpackie: Ponad 5,8 mln zł na remont dwóch ulic w Tarnobrzegu

Aktualizacja: 19.06.2012

Ponad 5,8 mln zł kosztować ma remont dwóch ulic: Litewskiej i Bema w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Inwestycja w znacznej części zostanie sfinansowana z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. »

Wrocław: Otwarto parking podziemny przy dworcu głównym PKP

Aktualizacja: 19.06.2012

We wtorek otwarto podziemny parking przy dworcu głównym PKP we Wrocławiu na 217 miejsc, z czego ponad 180 zarezerwowano dla pasażerów. »

Powstaje mapa inicjatyw kulturalnych w Lubuskiem

Aktualizacja: 19.06.2012

Zespół badaczy z Uniwersytetu Zielonogórskiego realizuje projekt dotyczący aktywności kulturalnej pn. "Inicjatywy i ludzie w kulturze lubuskiej - nowe przestrzenie". Jego zwieńczeniem ma być lubuska mapa przestrzeni aktywności kulturalnej mieszkańców regionu. »

Toruń: Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Aktualizacja: 18.06.2012

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu - inLab, które będzie zajmowało się marketingiem usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców i studentów. »

Świętochłowice: Otwarto linię do segregacji zmieszanych odpadów

Aktualizacja: 18.06.2012

Linię do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych otwarto w Świętochłowicach (Śląskie). Instalacja ma wydajności ok. 30 tys. ton odpadów rocznie i z naddatkiem zaspokoi potrzeby Świętochłowic. »

Szczecin: Rewitalizacja śródmiejskiego kwartału za ponad 23 mln zł

Aktualizacja: 18.06.2012

Ponad 23 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja śródmiejskiego kwartału mieszkaniowego w Szczecinie - poinformowano podczas konferencji prasowej o szczegółach projektu. »

Podlaskie: 13 szkół zawodowych z dotacjami UE na poprawę kształcenia

Aktualizacja: 18.06.2012

13 szkół zawodowych w Podlaskiem otrzyma łącznie 13,5 mln zł dotacji z UE na poprawę kształcenia, m.in. na staże u pracodawców i nowoczesne wyposażenie warsztatów - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama