reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dolnośląskie: Polacy i Czesi chcą wspólnie zdobywać unijne środki

Aktualizacja: 27.03.2012

Województwo dolnośląskie oraz czeskie samorządy pracują nad strategią współpracy, której celem ma być utworzenie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej. Dzięki niemu samorządy chcą pozyskiwać środki europejskie m.in. na projekty infrastrukturalne. »

Kujawsko-Pomorskie: Sejmik za ogłoszeniem klęski żywiołowej

Aktualizacja: 27.03.2012

O uznanie regionu kujawsko-pomorskiego za rejon dotknięty klęską żywiołową zaapelował sejmik województwa. Susza i mrozy zniszczyły większość ozimych zasiewów niektórych zbóż ozimych i rzepaku. »

Opole: Miasto ma swojego oficera rowerowego

Aktualizacja: 27.03.2012

Sławomir Szota z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej "Rajder" został oficerem rowerowym w Opolu - poinformowało miasto. Ma tropić absurdy komunikacyjne utrudniające jazdę rowerzystom i opiniować inwestycje drogowe pod kątem osób jeżdżących jednośladami. »

Przyznano nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

Aktualizacja: 27.03.2012

Katedra Biochemii Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz BookLikes Sp. z o. o. z Poznania otrzymały nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski", przyznawane przez marszałka województwa. »

Kilkanaście nowych połączeń z portu lotniczego w Gdańsku

Aktualizacja: 26.03.2012

Kilkanaście nowych połączeń będzie w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Nowy rozkład obowiązuje od ostatniej niedzieli marca. Obecnie z Gdańska można dolecieć do 54 portów. »

Łódź: Nie będzie prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji

Aktualizacja: 26.03.2012

Nie będzie prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK) - poinformowała w poniedziałek prezydent miasta Hanna Zdanowska (PO). W ub. roku przychód firmy wyniósł ponad 283 mln zł. »

Jaworzno przygotowuje się do utylizacji toksycznych odpadów

Aktualizacja: 26.03.2012

Władze Jaworzna (Śląskie) dążą do bezpiecznego unieszkodliwienia zgromadzonych w tym mieście blisko 200 tys. ton toksycznych odpadów po zakładach azotowych. Gotowe są już plany rozbrojenia tej ekologicznej bomby, ale brakuje rozwiązań prawnych. »

Białystok: Radni odrzucili obywatelski projekt ws. biletów

Aktualizacja: 26.03.2012

Radni Białegostoku odrzucili w poniedziałek obywatelski projekt uchwały, której inicjatorzy chcieli zmienić sposób używania elektronicznych kart miejskich. Karty te służą jako bilety komunikacji miejskiej. »

Opole: 37,5 mln zł za węzeł drogowy nad obwodnicą północną

Aktualizacja: 26.03.2012

Firma Ziajka z Wrocławia wygrała przetarg na budowę węzła drogowego, który ma powstać przy skrzyżowaniu obwodnicy północnej Opola i ulic Budowlanych i Sobieskiego - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Miasto zapłaci za budowę węzła 37,5 mln zł. »

Łódź: Ruszają nowe połączenia z łódzkiego lotniska

Aktualizacja: 26.03.2012

Nowe połączenia lotnicze uruchomione przez Ryanair - do Oslo Rygge, Bristolu i Bremy - zyskuje od tego tygodnia łódzkie lotniska im. Władysława Reymonta. W pierwszym tygodniu kwietnia ruszają też nowe połączenia krajowe z Łodzi do Gdańska i Wrocławia. »

Pomorskie: Prezydent Starogardu Gd. pozostaje na stanowisku

Aktualizacja: 26.03.2012

Prezydent Starogardu Gdańskiego Edmund Stachowicz pozostaje na swoim stanowisku. Niedzielne referendum w sprawie jego odwołania okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. »

Świętokrzyskie: Komitet Regionów UE na Targach Edukacyjnych

Aktualizacja: 26.03.2012

60 gości z 20 krajów Unii Europejskiej przyjedzie do Kielc na Targi Edukacyjne, które rozpoczynają się w środę. Będzie to pierwsza wizyta studyjna Komisji Edukacji, Młodzieży, Kultury i Badań Naukowych (EDUC) Komitetu Regionów UE w Polsce. »

Referendum ws. odwołania burmistrza Krosna Odrzańskiego - nieważne

Aktualizacja: 26.03.2012

Referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej Krosna Odrzańskiego (Lubuskie), które odbyło się w niedzielę, jest nieważne ze względu na niską frekwencję. Wyniosła ona 14,5 procent. »

Bayer planuje zatrudnić ponad 200 osób w centrum księgowym w Gdańsku

Aktualizacja: 26.03.2012

W Gdańsku koncern farmaceutyczny Bayer zamierza zatrudnić ponad 200 osób w swoim Centrum Finansowo-Księgowym, które ma świadczyć usługi dla Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum powinno rozpocząć działalność w październiku. »

Grzybowniczki i krychano - nowe produkty regionalne

Aktualizacja: 26.03.2012

Bułeczki grzybowniczki i marchew krychano to kolejne potrawy z województwa kujawsko-pomorskiego wpisane na listę produktów regionalnych. Na prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Liście Produktów Tradycyjnych region ma już 33 specjały. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama