| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

W budżecie resortu nauki na 2012 rok ponad 15 mld zł

Aktualizacja: 29.11.2011

W budżecie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na 2012 rok ma znaleźć się ponad 15 mld zł - poinformowała w radiowej Trójce szefowa resortu Barbara Kudrycka. »

Samorządy liczą na opłaty za drogi

Aktualizacja: 30.11.2011

Powiaty nie chcą na swój koszt naprawiać lokalnych dróg po przeciążonych tirach, które omijają płatne autostrady oraz e-myto. Za pieniądze chcą je wpuścić na trasy z zakazem - stwierdza "Puls Biznesu". »

Rada gminy nie może uchwalić tego, co jest już w ustawie

Aktualizacja: 28.11.2011

Uchwała rady gminy nie może raz jeszcze regulować tego, co jest już zawarte w obowiązującej ustawie - przypomniał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. Dodał, że taka uchwała jest nieważna. »

Gmina utworzy pomieszczenia dla eksmitowanych

Aktualizacja: 30.11.2011

Gmina ma tworzyć zasób tymczasowych pomieszczeń, które przeznacza się na wynajem. »

Urzędnik może błądzić, kary nie przewidziano

Aktualizacja: 28.11.2011

W ciągu 11 miesięcy br. w Polsce ukarano tylko pięciu urzędników za niezgodne z prawem wydawanie publicznych pieniędzy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dostali nagany i kary finansowe. System odpowiedzialności nie działa, a urzędnicy pozostają bezkarni. »

KE chce zmienić zasady działania Funduszu Spójności

Aktualizacja: 25.11.2011

Konkretne programy wspierające naukę, innowacje, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz gospodarkę przyjazną środowisku otrzymają większe wsparcie z Funduszu Spójności - poinformował w piątek w Poznaniu komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn. »

MEN: jeszcze dwa lata bez obowiązku szkolnego dla 6-latków

Aktualizacja: 25.11.2011

Jeszcze przez dwa lata nie będzie obowiązku szkolnego dla sześciolatków; dzieci w wieku sześciu lat pójdą obowiązkowo do szkoły 1 września 2014 r. - takie rozwiązanie proponuje MEN w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Samorządy ponoszą koszty zbyt wielu przywilejów nauczycieli?

Aktualizacja: 25.11.2011

Karta nauczyciela to anachronizm, dzięki niej nauczyciele mają zbyt wiele przywilejów, których koszty ponoszą samorządy, dlatego należy zweryfikować jej zapisy prawne - ocenił przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Zygmunt Frankiewicz. »

Samorządowcy rozmawiali w Warszawie o pozyskiwaniu funduszy z UE

Aktualizacja: 25.11.2011

Skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych oraz wyzwania, jakie stoją przed samorządami w związku z nowym budżetem UE na lata 2014-2020 - to tematy poruszane przez samorządowców podczas piątkowego spotkania w Warszawie. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Rząd postawił samorządy pod ścianą

Aktualizacja: 25.11.2011

Samorządy nie są przygotowane na zmiany wskaźników makroekonomicznych na 2012 rok. Bez względu na to, który z trzech wariantów budżetu będzie realizowany, będą ciąć wydatki - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Niepełnosprawny w służbie cywilnej - nowe zasady zatrudniania

Aktualizacja: 23.11.2011

Niepełnosprawny ubiegający się o zatrudnienie w służbie cywilnej uzyska pierwszeństwo w zatrudnieniu jeśli jest jednym z pięciu najlepszych kandydatów na dane stanowisko a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie jest niższy niż 6 proc. »

Projekty gminnych uchwał trzeba konsultować tak, jak ustalono

Aktualizacja: 25.11.2011

Rada gminy powinna uważać na to, w jaki sposób chce konsultować projekty uchwał. Jeśli postanowi, że będzie zamieszczać je na stronie internetowej urzędu miasta, to nie może uchylić się od tego obowiązku, publikując je gdzie indziej - wynika z wyroku WSA. »

Wymiary czasu pracy w 2012 roku

Aktualizacja: 23.11.2011

W przyszłym roku zatrudnieni od poniedziałku do piątku będą pracować niemal tyle samo, co zatrudnieni od wtorku do soboty. Różnica w wymiarach czasu pracy dotyczy kwietnia 2012 r. »

W 2012 r. zamrożone maksymalne diety radnych i wynagrodzenia włodarzy

Aktualizacja: 23.11.2011

Kwota bazowa dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe w 2012 nie wzrośnie – postanowił rząd przyjmując projekt ustawy okołobudżetowej. »

Lubuskie wybrało "Społeczników Roku"

Aktualizacja: 23.11.2011

Trzy organizacje i jedną osobę indywidualną wyróżniono w X edycji konkursu wojewody lubuskiego "Społecznik Roku". Do komisji konkursowej wpłynęło 18 wniosków o przyznanie nagrody za działalność w zakresie opieki społecznej. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »