reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

UE: więcej zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego

Aktualizacja: 17.03.2011

Od 2016 r. w UE trzeba będzie zbierać rocznie 40-45 proc. zużytego sprzętu elektronicznego, a od 2020 r. - 65 proc. - postanowili w poniedziałek ministrowie środowiska UE w Brukseli. Polska i siedem innych krajów wywalczyło dłuższy okres przejściowy - do 2022 r. »

"Informatyzacja sądownictwa – systemy wspierające organizację wymiaru sprawiedliwości" - konferencja

Aktualizacja: 16.03.2011

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, której tematem będą możliwości nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych systemów wspierających działanie placówek wymiaru sprawiedliwości.  »

"Dziennik Polski": Gminy będą zamykać przedszkola?

Aktualizacja: 16.03.2011

Kilkaset przedszkoli, które powstały za unijne pieniądze może zostać zlikwidowanych - ostrzega "Dziennik Polski". »

Sejm: rada gminy zawiesi w obowiązkach wójta któremu postawiono zarzuty

Aktualizacja: 16.03.2011

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, któremu prokuratura postawiła zarzuty w sprawie o umyślne przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności, zostanie zawieszony w pełnieniu obowiązków – przewiduje nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, którą obecnie zajmuje się Sejm. »

Energia odnawialna – dofinansowanie dla samorządów

Aktualizacja: 15.03.2011

Od 17 marca samorządy mogą składać do Ministerstwa Gospodarki wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 9.6 - Sieci ułatwiające odbiór energii ze źródeł odnawialnych. »

Rząd krytycznie nt. zmian w ustawie o podpisie elektronicznym

Aktualizacja: 15.03.2011

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podpisie elektronicznym, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy Kodeks cywilny oraz ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (druk nr 3768), przedłożone przez ministra gospodarki. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Kłopoty z sześciolatkami

Aktualizacja: 15.03.2011

Tysiące szkół nie jest gotowych na przyjęcie najmłodszych uczniów - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nowy zespół opiniodawczo-doradczy przy MEN - Rada Rodziców

Aktualizacja: 15.03.2011

Powołany został nowy zespół opiniodawczo-doradczy - Rada Rodziców przy Ministrze Edukacji Narodowej. W poniedziałek na pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu zespołu minister Katarzyna Hall wręczyła członkom Rady akty powołania do niej. »

Nie można wynagradzać nauczycieli ze środków unijnych

Aktualizacja: 14.03.2011

Unijne pieniądze, które szkoła otrzymała na realizację dodatkowych zajęć, nie mogą sfinansować wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych do ich prowadzenia, jeśli podstawą zatrudnienia jest Karta nauczyciela – wyjaśnił Dziennik Gazeta Prawna. »

Indywidualny wskaźnik spłaty zadłużenia dla samorządów od 2014

Aktualizacja: 14.03.2011

Indywidualny wskaźnik spłaty zadłużenia dla jednostek samorządu terytorialnego będzie miał zastosowanie od 2014 roku, jednocześnie do tego czasu samorządy zobowiązane są do informowania o wysokości spłaty zobowiązań - poinformował wiceminister finansów Dariusz Daniluk. »

Jakie przepisy stosować do sprawozdań miast

Aktualizacja: 14.03.2011

Biegli rewidenci nie zgadzają się z resortem finansów w kwestii przepisów, które powinny być podstawą do przygotowywania sprawozdań finansowych miast – pisze Dziennik Gazeta Prawna. »

"Metro": gimnazjalny test pełen byków

Aktualizacja: 14.03.2011

Tak źle przygotowanego konkursu jeszcze nie widzieliśmy - denerwują się nauczyciele biologii z Katowic. Błędy w treści zadań, pytania spoza programu i chaos w trakcie pisania prac mogły wpłynąć na wyniki gimnazjalistów, dla których egzamin to przepustka do najlepszych liceów w Polsce - pisze "Metro". »

Hall: w kwietniu rząd zajmie się projektem zmian w oświacie

Aktualizacja: 14.03.2011

W kwietniu pod obrady rządu ma trafić projekt zmian w prawie oświatowym - zapowiedziała w piątek w Gdańsku minister edukacji narodowej Katarzyna Hall. »

UTK: jest nowy wniosek w sprawie tzw. opłaty dworcowej

Aktualizacja: 14.03.2011

Urząd Transportu Kolejowego otrzymał nowy wniosek o zatwierdzenie stawek tzw. opłaty dworcowej - poinformował w piątek urząd. To drugie podejście kolejarzy do wprowadzania tej opłaty. »

Kwalifikacje pracowników ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 14.03.2011

Nowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej precyzuje wymagania kierowane do osób zatrudnionych w specjalistycznych ośrodkach wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Osoby obecnie zatrudnione w ośrodkach, niespełniające wymagań nowej regulacji, mogą pozostać na stanowiskach jedynie do końca 2015 r. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama