reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Gazeta Wyborcza": Paraliżująca moc fiskusa

Aktualizacja: 07.09.2010

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie środków przymusu bezpośredniego, stosowanych przez inspektorów i pracowników kontroli skarbowej, informuje "Gazeta Wyborcza". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Terapia szokowa dla policjantów

Aktualizacja: 07.09.2010

Rząd chce zmniejszyć przywileje policji. Przebywający na zwolnieniu lekarskim nie dostaną pełnej pensji, poza wypadkami na służbie, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". »

Rząd wkrótce o ustawie żłobkowej

Aktualizacja: 06.09.2010

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się projektami ustawy żłobkowej i ustawy o pieczy zastępczej. Resort pracy, który je przygotował, ma nadzieję, że oba projekty jeszcze we wrześniu trafią do Sejmu. »

UKE: Inwestycje szerokopasmowe – poradnik dla samorządów

Aktualizacja: 06.09.2010

Urząd Komunikacji Elektronicznej umieścił na stronie internetowej poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych inwestycjami szerokopasmowymi. »

E-sąd - więcej spraw, więcej etatów

Aktualizacja: 07.09.2010

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzje o kolejnym wzmocnieniu e-sądu. Zarówno kadrowe, jak i finansowe. Do dzisiaj do e-sądu wpłynęło prawie 330 tysięcy spraw (dokładnie 329 420 spraw). »

"Rzeczpospolita": Piraci drogowi ratują budżety samorządów

Aktualizacja: 06.09.2010

Gminy zarabiają krocie na mandatach, a niektóre na dochodach z grzywien opierają swoje budżety. Chce to zmienić SLD - informuje "Rzeczpospolita". »

Samorządy wydają coraz więcej na promocję

Aktualizacja: 06.09.2010

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że wydatki samorządów na cele promocyjne sukcesywnie rosną. »

Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 05.09.2010

Rząd przyjął wstępnie w piątek wieczorem projekt budżetu na 2011 r., przewidujący deficyt w wysokości 40,2 mld zł. Rząd zmniejszył o ok. 1 mld zł wydatki państwa, jednocześnie zwiększając o taką samą kwotę dochody. »

BBN redukuje o jedną trzecią liczbę etatów

Aktualizacja: 02.09.2010

W działającym w nowej strukturze Biurze Bezpieczeństwa Narodowego liczbę etatów zredukowano o jedną trzecią, głównym zadaniem Biura będą prace analityczne - poinformował w czwartek szef BBN Stanisław Koziej. »

Sawicki: zmiany w ubezpieczeniach rolnych najwcześniej w 2012 roku

Aktualizacja: 02.09.2010

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje założenia do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, jednak nowe rozwiązania nie wejdą w życie wcześniej niż w 2012 roku - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. »

2,5 tys. rolników przekazało dane o gospodarstwie przez internet

Aktualizacja: 03.09.2010

W ciągu dwóch pierwszych dni powszechnego spisu rolnego, 2,5 tys. rolników przekazało dane o swoim gospodarstwie rolnym przez internet - poinformował w czwartek rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. »

Rząd i związki zawodowe ws. podwyżek dla nauczycieli

Aktualizacja: 03.09.2010

Przedstawiciele rządu i nauczycielskich związków zawodowych podpisali w czwartek komunikat dotyczący wynagrodzeń nauczycieli w 2011 roku. Strona rządowa podtrzymała w nim propozycje siedmioprocentowej podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2011 r. »

Wniosek Rady Warszawy w sprawie "janosikowego" złożony w TK

Aktualizacja: 02.09.2010

Wniosek Rady Warszawy o stwierdzenie niezgodności tzw. janosikowego z konstytucją i Europejską Kartą Samorządu Terytorialnego został złożony w Trybunale Konstytucyjnym - poinformował w czwartek rzecznik rady Sławomir Paszkiet. »

Klauzula tajności dokumentów – nowe przepisy

Aktualizacja: 02.09.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu oznaczania materiałów, umieszczania na nich klauzul tajności a także zmiany nadanej klauzuli tajności. »

Grabarczyk: będziemy oszczędzać na administracji, nie na inwestycjach

Aktualizacja: 02.09.2010

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział w czwartek, że resort będzie szukał oszczędności w wydatkach na administrację. Zaznaczył, że nie ma możliwości, aby środki przeznaczone na inwestycje miały zostać ograniczone. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama