| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Rząd sprawdza konieczność nowelizacji ustaw powodziowych

Aktualizacja: 09.08.2010

Rządowe Centrum Legislacji analizuje zapisy specustaw powodziowych; jeśli konieczna będzie ich nowelizacja, tak aby pomóc dotkniętym powodzią mieszkańcom Dolnego Śląska, rząd będzie gotowy z jej projektem na wtorkowe posiedzenie - powiedział PAP rzecznik rządu Paweł Graś. »

Nowe dowody od lipca 2011

Aktualizacja: 09.08.2010

Parlament zakończył w piątek prace nad ustawą o dowodach osobistych. Sejm odrzucił poprawkę Senatu zakładającą, że w nowych, elektronicznych dokumentach tożsamości na wniosek obywatela będzie umieszczana informacja o jego grupie krwi. Ustawa czeka na podpis prezydenta. »

"Rzeczpospolita": Nowe uprawnienia Służby Celnej

Aktualizacja: 09.08.2010

Funkcjonariusze Służby Celnej, podobnie jak CBA, ABW i CBŚ, mogą obserwować i nagrywać w miejscach publicznych osoby podejrzewane o popełnienie przestępstw - ujawnia "Rzeczpospolita". »

"Parkiet": Regiony walczą o środki z UE

Aktualizacja: 09.08.2010

Województwom zależy na jak najszybszym podpisywaniu umów na pieniądze UE i ich wydawaniu, bo chcą być dopuszczone do pół miliarda euro tzw. rezerwy wykonania - informuje "Parkiet". »

Miejscowy plan odbudowy powstanie w 3 miesiące

Aktualizacja: 08.08.2010

Osoby, których domy uległy zniszczeniu w wyniku klęski żywiołowej, będą mogły je odbudować na nowym miejscu. Ziemię pod nową siedzibę będzie można kupić od gminy, a za poniesioną szkodę otrzymać odszkodowanie - wynika z przepisów uchwalonych w piątek przez Sejm. »

Sejm znowelizował Ordynację podatkową

Aktualizacja: 08.08.2010

Sejm znowelizował w piątek Ordynację podatkową, która przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. Odrzucił wniosek PiS o wykreślenie z Ordynacji przepisu, umożliwiającego ministrowi finansów przetwarzanie danych z deklaracji podatkowych. »

Oszczędności na wydatkach socjalnych nie pomogą budżetowi

Aktualizacja: 06.08.2010

Proponowane przez niektórych ekonomistów oszczędności na becikowym czy zasiłkach pogrzebowych będą niewielkie, a podwyższanie wieku emerytalnego może nawet okazać się dodatkowym kosztem dla budżetu - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak. »

Więcej czasu na uchwały w sprawie przedszkoli

Aktualizacja: 06.08.2010

Samorządy będą miały rok na podjęcie nowych uchwał w sprawie odpłatności za przedszkola - takiej treści poprawkę do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zaproponowaną przez Senat, przyjął w czwartek Sejm. »

Ustawa kompetencyjna - uchwalona

Aktualizacja: 06.08.2010

Sejm uchwalił w czwartek ustawę kompetencyjną, która dotyczy współpracy rządu i parlamentu w sprawach UE. Zgodnie z ustawą, Rada Ministrów ma m.in. przedstawiać Sejmowi i Senatowi, nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy, informację o udziale Polski w pracach Unii. »

Senat: grupa krwi w dowodzie osobistym

Aktualizacja: 05.08.2010

Senat w czwartek poparł ustawę o dowodach osobistych, wprowadzając do niej poprawkę zakładającą, że w nowych, elektronicznych dokumentach tożsamości na wniosek obywatela będzie umieszczana informacja o jego grupie krwi. »

Od poniedziałku obchód przedspisowy

Aktualizacja: 05.08.2010

W dniach 9 – 23 sierpnia trwać będzie obchód przedspisowy. Dzięki niemu rachmistrze poznają tereny, na których następnie przeprowadzą spis rolny. »

W Sejmie o programie odbudowy dróg

Aktualizacja: 05.08.2010

Resort spraw wewnętrznych i administracji pracuje nad zmianą w wieloletnim programie budowy dróg, która umożliwi szybsze i sprawniejsze odbudowywanie dróg po powodzi - zapowiedział w czwartek w Sejmie wiceminister MSWiA Tomasz Siemoniak. »

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na trzy miesiące

Aktualizacja: 04.08.2010

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie wydawana nie na dwa, ale na trzy miesiące - poinformował NFZ. Potwierdza ona uprawnienia do świadczeń medycznych w Unii Europejskiej, a także Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinie i Islandii. »

Komisje negatywnie o wydłużeniu czasu na uchwały ws. przedszkoli

Aktualizacja: 05.08.2010

Połączone komisje sejmowe: edukacji i samorządu terytorialnego negatywnie zaopiniowały w środę poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o systemie oświaty proponującą, by samorządy miały rok na podjęcie nowych uchwał w sprawie odpłatności za przedszkola. »

Spór o centralną bazę danych podatników

Aktualizacja: 05.08.2010

Sejm skierował w środę do komisji finansów projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, który przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »